DOLAR 32,8662 0.04%
EURO 35,6279 -0.18%
ALTIN 2.548,040,13
BITCOIN 0%
İstanbul
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

TEB’in ekonomiye verdiği destek 2024 yılının birinci çeyreğinde devam etti
  • Haberler34
  • Ekonomi
  • TEB’in ekonomiye verdiği destek 2024 yılının birinci çeyreğinde devam etti

TEB’in ekonomiye verdiği destek 2024 yılının birinci çeyreğinde devam etti

ABONE OL
25 Nisan 2024 19:09
TEB’in ekonomiye verdiği destek 2024 yılının birinci çeyreğinde devam etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk İktisat Bankası (TEB) 2024 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 31 Mart 2024 prestijiyle TEB’in etkin toplamı 454 milyar TL olurken, net kârı 3 milyar 5 milyon TL olarak gerçekleşti. TEB’in iktisada ve müşterilerine sağladığı takviyenin en kıymetli göstergesi olan kredileri toplam etkinlerinin yüzde 54,7’sini oluşturdu. Her periyot olduğu üzere risk idaresine ve faal kalitesine öncelik veren TEB’in toplam kredileri yılın birinci çeyreğinde 248,2 milyar TL düzeyinde gerçekleşirken, birebir devirde toplam mevduatı ise 311,7 milyar TL oldu. 2024 yılında güçlü sermaye yapısıyla birlikte istikrarlı büyümeyi sağlayan ve karlılığını sürdürülebilir bir halde devam ettiren TEB’in özkaynakları 36,7 milyar TL olurken, sermaye yeterlilik rasyosu gaye rasyo olan yüzde 12’nin çok üstünde, yüzde 17,67 oranında gerçekleşti.

TEB ülkemizin sürdürülebilir büyümesine katkıda bulurken; “iyi ve örnek banka” anlayışıyla iktisat, etraf ve toplum için olumlu tesir yaratan çalışmalar yapmaya devam ediyor. Sürdürülebilirlik konusunda toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlayan TEB, 2024 yılının birinci çeyreğinde, daha uygun bir gelecek için hayata geçirdiği projeleri ve bu alanda somut olarak attığı adımları anlattığı yeni bir reklam kampanyası başlattı. “TEB Tesiri, Bugün Düzgün Yarın Daha İyi” kampanyasıyla TEB, bugün düzgüne verilen takviyenin hepimizin geleceğini olumlu tarafta etkilediğini vurgularken, daha yeterli bir gelecek için TEB Etkisi’ne dikkat çekti. Paydaşlarıyla birlikte toplumu daha yeterli bir geleceğe taşımak için çalışan banka, sürdürülebilirlik konusunda toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

TEB, “en çok tavsiye edilen banka olma” gayesiyle müşteri tecrübesini güzelleştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürdü. Yılın birinci çeyreğinde 62 bin müşterisini dinleyen ve müşteri memnuniyetini tüm kanallarda sistemli olarak ölçen TEB, geri bildirimler doğrultusunda daha yeterli müşteri tecrübesi sağlamak emeliyle kesimde fark yaratan tahliller sundu. TEB, tüm müşterilerinin Şubelerinde, Davet Merkezi’nde, CEPTETEB Taşınabilir Bankacılık ve İnternet Şubesi’nde yaşadığı müşteri tecrübesini daha da geliştirmek için çalışmayı sürdürüyor. 

İlginizi Çekebilir;  Lipton Türkiye'nin Yeni Pazarlama Direktörü İdil Ziyaoğlu Alpaslan Oldu

 

Taşıt kredisi ile gerçek ve hükmî müşterilerinin taşıt alımı için finansman muhtaçlıklarını karşılayan TEB, banka bünyesine dahil ettiği TEB Finansman A.Ş. ile taşıt kredisi piyasasındaki yerini daha da güçlendirdi. Banka, 2024 yılının birinci çeyreğinde TEB Oto Finans online taşıt kredisi müracaat formu ile müşterilerine teb.com.tr üzerinden yalnızca üç adımda taşıt kredisi ön başvurusu yapma imkanı sundu. Bu sayede kullanıcılar, satın almak istedikleri araç marka modeli ve yetkili satıcı seçimlerini yapıp; kredi fiyatı, vade bilgisi ve sonlu ferdî bilgi ile ön müracaatta bulunduktan sonra seçtikleri yetkili satıcıya giderek müracaatlarını tamamlayabiliyor. 

TEB, CEPTETEB Taşınabilir Uygulaması ve İnternet Şubesi ile müşterilerinin günlük bankacılık muhtaçlıklarını 7/24 kesintisiz olarak karşılamayı sürdürüyor. Yılın birinci çeyreğinde “Kasko Poliçesi teklifi alarak poliçe oluşturma” ve “Kolay Adres ile telefon rehberinden seçilen şahıslara hesap/IBAN bilgisi girmeden para gönderme” üzere finansal gereksinimlere yönelik süratli, kolay ve yeni özellikler CEPTETEB Mobil’de devreye alındı.

Ticari müşterilerine en âlâ dijital bankacılık tecrübesini sunmak maksadıyla CEPTETEB İŞTE’yi geliştirmeye devam eden TEB, zenginleştirilmiş menü seçeneklerini kullanıma açtı. Bu kapsamda yılın birinci çeyreğinde çiftçilerin gereksinimlerine yönelik tasarlanan Harman Kart ile kredi kullanım ve ayrıntılı kredi müşahede menüleri devreye alındı. CEPTETEB İŞTE üzerinden yapılan para transfer limitlerinin gözlemlenmesi, tüm dijital ekstrelere tek ekrandan erişim ve ekstre tercih değişikliği üzere yenilikler kullanıma sunuldu.

TEB, Kurumsal İnternet Bankacılığı kullanan müşterilerinin de dijital bankacılık kullanım tecrübesini düzgünleştirmek ve yeni hizmetlerle içeriğini geliştirmek emeliyle CEPTETEB İŞTE Yeni Kurumsal İnternet Bankacılığı Projesi’ni başlattı. Bu kapsamda tamamlanan çalışmalar ortasında yer alan “Hesaplar” ve “Kredi Kartları” menüleri müşterilerin kullanımına sunuldu.

TEB, Bayan Bankacılığı ile sürdürülebilir ekonomik büyüme için bayan işletme sahiplerinin ve girişimcilerin iş dünyasındaki varlığını güçlendirmeye, iktisada daha fazla dahil olmalarına katkıda bulunmaya devam etti. TEB, bayan iş sahiplerinin kullanımına sunulan TurWIB II Kredisi ile mutabakat kapsamında sarsıntı bölgesindeki bayan iş sahipleri öncelikli olmak üzere kredi kullandırmayı sürdürdü. Bayan iş sahiplerinden oluşan kredi hacmi yılın birinci üç ayında geçen yıla nazaran yüzde 20 oranında artarak 7,5 milyar TL düzeyine ulaştı.

İlginizi Çekebilir;  Ak Portföy Girişim Sermayesi Yatırım Fonları, Küresel Yatırımcılardan Yoğun İlgi Görüyor!

TEB, ülkemizin büyüme amacını yakalamasına ve toplumun sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla finansal okuryazarlığa odaklanan çalışmalarına devam ediyor. TEB Aile Akademisi kapsamında sunulan eğitimlerle hak ve yükümlüklerini bilen, finansal, çevresel ve hukukî olarak şuurlu tüketici olması hedeflenen bireyler yetiştirilmesi destekleniyor. Yılın birinci çeyreğinde dört farklı dalda yaklaşık 10 kurumun 3 bine yakın çalışanına finansal okuryazarlık eğitimleri sunulurken, “Çevre Hukuku Okuryazarlığı” ve UNICEF iş birliğiyle hazırlanan “İklim Okuryazarlığı” eğitimleri de verilmeye başlandı.

Girişimcileri destekleme ve girişimcilik ekosistemini güçlendirme çalışmaları kapsamında TEB, Teşebbüs Bankacılığı ile yeni adımlar atmayı sürdürdü. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü’nün erken basamağını muvaffakiyetle tamamlayan ve süratli büyüme potansiyeli taşıyan teknoloji teşebbüslerinin daha süratli ölçeklenmesine ve global pazarlara açılmasına takviye olmak emeliyle hayata geçirdiği Turcorn 100 Programı kapsamında aday 15 firma açıklandı. Programın birinci ve tek banka partneri olan TEB, Turcorn adayı girişimcilere Teşebbüs Bankacılığı hizmetleriyle takviye vermeye başladı.

BNP Paribas’ın global ağının bir modülü olarak, güçlü muhabir bankacılık ağı ile ithalatçılara uygun vade ve avantajlı maliyetlerle gerek hammadde gerekse makine yatırımlarına finansman imkânları sağlayan TEB, ihracatçı firmaların yanında yer almaya devam etti. İhracatçı firmalara sağlanan TCMB kaynaklı kredilere erişimin devam ettiği yılın birinci üç ayında kredi kullandırımı 1,7 milyar Türk Lirası’na ulaştı. 

TEB’e yılın birinci çeyreğinde ödül

TEB Özel Bankacılık, World Finance Bankacılık Mükafatları kapsamında “Türkiye’deki En Yeterli Özel Bankacılık” mükafatını aldı. Altı yıldır bu mükafata layık görülen TEB Özel Bankacılık dal liderliğini tescillerken, başarılı ve istikrarlı performansını memleketler arası alanda da kanıtlamış oldu. 

TEB Müşteri Etkileşim Merkezi ve Şube Dışı Satış Kanalı, 2024 yılının birinci çeyreğinde 6. CX Awards tarafından “En Düzgün Teknoloji-Teknolojide İnovasyon” mükafatına layık görüldü.

İlginizi Çekebilir;  İşverenler 2024'te Daha Yüksek Maaş Ve Daha Fazla Yan Hak Vermeyi Hedefliyor

TEB’in uçtan uca otomasyon ile müşterilerine vakit kazandırdığı ve finansmana erişim kolaylığı sağladığı e-Fatura Kredisi, Stevie Awards tarafından “İşletmeler İçin Eser İnovasyonu” kategorisinde altın ödül alırken, Küresel Business Excellence Awards  (Küresel İş Harikalığı Ödülleri) kapsamında “En Yeterli İnovasyon” kategorisinin kazananı oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.