DOLAR 32,3466 0.11%
EURO 35,2788 0.6%
ALTIN 2.410,33-0,19
BITCOIN 22020651.11967%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

İşletmeler için yeni amiral gemisi ürün grubu Kaspersky Next ile tanışın!
  • Haberler34
  • Teknoloji
  • İşletmeler için yeni amiral gemisi ürün grubu Kaspersky Next ile tanışın!

İşletmeler için yeni amiral gemisi ürün grubu Kaspersky Next ile tanışın!

ABONE OL
22 Nisan 2024 14:03
İşletmeler için yeni amiral gemisi ürün grubu Kaspersky Next ile tanışın!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaspersky, sağlam uç nokta muhafazasını EDR’nin (Uç Nokta Tespit ve Müdahale) şeffaflığı ve suratının yanı sıra XDR’nin (Genişletilmiş Tespit ve Müdahale) görünürlüğüyle ve güçlü araçlarla birleştiren yeni amiral gemisi eser serisi Kaspersky Next’i tanıttı.

Müşteriler artık iş ihtiyaçlarına, BT altyapılarının karmaşa düzeyine ve mevcut kaynaklarına nazaran uyarlanmış üç eser katmanından birini seçebiliyor.

Enterprise Strategy Group’un Kaspersky ile birlikte gerçekleştirdiği anketten elde edilen “SOC Modernizasyonu ve XDR’nin Rolü” raporuna nazaran, şirketlerin %52’si güvenlik operasyonlarının artık bundan birkaç yıl öncesine nazaran daha sıkıntı olduğunu belirtiyor. Bu zorluğun en önemli nedenleri ortasında şunlar yer alıyor: Gelişen ve süratle değişen tehdit ortamı (katılımcıların %41’i bunu belirtmiş); genişleyen hücum yüzeyi (%40); güvenlik analitiği ve operasyonlarına ayak uyduracak siber güvenlik marifetleri yahut işçi eksikliği (%20).

Sürekli gelişen siber tehdit ortamında, şirketlerin tesirli müdafaa için güvenebilecekleri kapsamlı bir siber güvenlik tahliline sahip olmaları hayati kıymet taşıyor. Önde gelen yenilikçi ve teknolojik bir şirket olan Kaspersky, işletmelerin tüm siber güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tahlillerini daima olarak geliştiriyor ve sağlam siber güvenlik çerçeveleri oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Kaspersky Next, yapay zeka özellikleriyle desteklenen güçlü uç nokta muhafazası içeren ve klasik EPP’nin (Uç Nokta Muhafaza Platformu) ötesine geçerek her büyüklükteki ve bölümdeki kurumsal müşteriler için EDR ve XDR’yi bir ortaya getiren yeni bir siber güvenlik eserleri serisi ortaya koyuyor. En gelişmiş ve tesirli siber güvenlik tahlilleri olan EDR ve XDR, işletmelere tam görünürlük, denetim, süratli karşılık ve proaktif tehdit avcılığı sağlayarak şirketlerin yaygın, kaçamak ve sofistike taarruzlara karşı koymalarına yardımcı oluyor.

Kaspersky Next dağıtımdan bağımsız olarak hem bulut hem şirket içi kurulumlara müsaade veriyor. Şirketler, temel siber güvenlik fonksiyonlarını süratli bir halde gerçekleştirmek için kolay kullanılan bir konsol aracılığıyla yahut daha detaylı denetimler ve gelişmiş izleme özelliklerine sahip kurumsal seviyede bir konsol aracılığıyla tahlilleri yönetebiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Mobil tehditleri hafife almayın

Yeni eser kümesi, fidye yazılımları, makus maksatlı yazılımlar ve data ihlalleri üzere işletmelerin en çok karşılaştığı tehdit çeşitlerine karşı sağlam bir müdafaa yeri sağlamak ve kurumsal e-posta saklılığının ihlali, tedarik zinciri taarruzları, çeşitli istismarlar ve öteki güvenlik açıkları yoluyla altyapılara sızılmasını önlemek için şirketlerin kıymetli siber güvenlik fonksiyonları oluşturmasına yardımcı oluyor.

Kaspersky Next, bulut izleme ve engelleme, güvenlik açığı ve yama idaresi, IoC (Tehlike göstergesi) taraması ve kural kitapları üzere özellikleriyle işletmelerin sırf yeni ve karmaşık tehditleri tesirli bir formda tespit etmesini ve düzeltilmesini desteklemekle kalmayıp, tıpkı vakitte rutin siber güvenlik vazifelerinin sayısını en aza indirerek siber güvenlik takımlarının yükünü kıymetli ölçüde azaltmasına yardımcı olacak çok sayıda otomasyon özelliği içeriyor. 

Kaspersky Next şu anda üç eser katmanından oluşuyor:

Kaspersky Next EDR Foundations, tehditleri iş süreçlerine ziyan vermeden evvel tanımlayarak etkisiz hale getiren güçlü uç nokta muhafazası sağlıyor. Esnek, anlaşılır güvenlik denetimleri ve yerleşik BT senaryoları, uygulamadan bağımsız çalışmayı sağlıyor ve şirketlerin güvenlik siyasetlerini kendi gereksinimlerine nazaran özelleştirmelerine imkan tanıyor. Bu tahlil, bilgi güvenliğinin BT departmanları tarafından gerçekleştirildiği şirketler için ülkü tahlil ortaya koyuyor.

Kaspersky Next EDR Optimum, temel EDR fonksiyonelliği, gelişmiş denetimler, yama idaresi ve bulut güvenliğiyle güçlü uç nokta müdafaası sağlıyor. Tehdit görünürlüğünün yanı sıra araştırma ve müdahale özellikleri, işletmelerin hücumları süratle ve asgarî kaynakla savuşturmasına yardımcı olmak için yönlendiriliyor. Bu tahlil, hudutlu ölçekte bilgi güvenliği gruplarına sahip şirketler için öneriliyor.

Kaspersky Next XDR Expert, kurumun BT altyapısındaki çeşitli kaynaklardan gelen dataları bir ortaya getiriyor, tahlil ediyor, ilişkilendiriyor, gelişmiş tehdit tespiti ve otomatik cevap sunmak için gerçek vakitli görünürlük ve gelişen siber riskler hakkında derin içgörüler sağlıyor. Kaspersky Next XDR Expert, üçüncü parti tedarikçilerle de entegre olabilen güçlü bir siber güvenlik tahlili ortaya koyuyor. Bu tahlil, tecrübeli siber güvenlik takımlarına yahut Güvenlik Operasyon Merkezlerine (SOC) sahip şirketler için öneriliyor.

İlginizi Çekebilir;  THY Genel Müdürü Bilal Ekşi: "Sayın Büyükelçi birlikte helva yapmanın zamanı gelmiştir"

Kaspersky Next, şirketin B2B eser ekosisteminin bir kesimi olarak başka Kaspersky tahlilleri ve hizmetleriyle direkt uyumlu olacak formda tasarlandı. Daha kapsamlı siber güvenlik muhafazası için artan taleple birlikte, şirketlere mevcut siber güvenlik ihtiyaçlarına bağlı olarak bir katmandan başkasına basitçe geçiş yapabilme imkanı da sunuluyor.

Kaspersky Baş Teknoloji Sorumlusu Anton Ivanov, şunları söylüyor: “Bugün bir B2B güvenlik eserleri satıcısı olarak tarihimizde yeni bir sayfa açarken, pazar lideri XDR’ımızı piyasaya sürüyor ve kurumsal eser teklifimizi yine düzenliyoruz. Kaspersky Next, EDR ve XDR’yi her büyüklükteki şirket ve kuruluş için daha kolay hale getiriyor. Sıfır siber güvenlik görevlisine sahip olanlardan tecrübeli siber güvenlik takımlarına sahip olan kurumlara kadar tüm müşterilerimize eşsiz uzmanlığımızla desteklenen en âlâ müdafaayı sunuyoruz. Emelimiz, şirketlerin kendi özel ihtiyaçları için en yüksek kalitede sağlam ve uygun maliyetli bilgi güvenliği sistemleri oluşturmalarına imkan sağlamaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.