DOLAR 32,2180 -0.07%
EURO 35,0820 -0.18%
ALTIN 2.427,41-0,07
BITCOIN 0%
İstanbul
17°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

HONOR Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisini Tanıtıyor! VivaTech 2024’te Daha Fazla Yapay Zeka Deneyimi için Google Cloud ile İş Birliği Yaptı
  • Haberler34
  • Teknoloji
  • HONOR Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisini Tanıtıyor! VivaTech 2024’te Daha Fazla Yapay Zeka Deneyimi için Google Cloud ile İş Birliği Yaptı

HONOR Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisini Tanıtıyor! VivaTech 2024’te Daha Fazla Yapay Zeka Deneyimi için Google Cloud ile İş Birliği Yaptı

ABONE OL
27 Mayıs 2024 13:00
HONOR Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisini Tanıtıyor! VivaTech 2024’te Daha Fazla Yapay Zeka Deneyimi için Google Cloud ile İş Birliği Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küresel teknoloji markası olan HONOR, bugün Avrupa’nın en büyük teknoloji ve inovasyon etkinliklerinden biri olan VivaTech’te tanıtıldı. HONOR, açılış konuşmasında dört katmanlı yapay zekâ stratejisinden ve aygıt içindeki yenilikçi yaklaşımından bahsetti. Ayrıyeten HONOR, Google Cloud ve jeneratif yapay zekanın telefonların içinde birleşmesiyle oluşacak heyecan verici imkanları duyurdu. 

HONOR Device Co., Ltd CEO’su George Zhao “HONOR aygıtlarında, yapay zekanın şahsileştirme, sezgisellik ve saklılık muhafazasının gücünü birleştirerek, herkesin yapay zekanın tüm potansiyelini inançlı ve emniyetli bir formda ortaya çıkarabileceğine inanıyoruz. Bu hibrit yaklaşımın potansiyelini ortaya çıkarmak ve kullanıcılarımıza daha da kusursuz AI tecrübeleri sunmak için Google Cloud’la ilerlemekten memnunluk duyuyoruz.” kelamlarıyla bu değerli iş birliği için duydukları heyecanı lisana getirdi.  

HONOR’un Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisiyle Tanışın

Açılış konuşması sırasında HONOR, Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisini anlattı ve yapay zekayı MagicOS’a entegre etmeye yönelik stratejisini açıkladı. Bu Dört Katmanlı Mimari farklı katmanlardan medyana geliyor. En temel katmanda, ihazlar Ortası ve İşletim Sistemleri Ortası Yapay Zeka, aygıtlar ve işletim sistemleri ortasında bilgi süreç gücü ve hizmetlerin paylaşılmasına imkan tanıyan açık bir ekosistemin temelini oluşturuyor. Bu temel üzerine inşa edilen Platform seviyesindeki yapay zeka katmanı, şahsileştirilmiş bir işletim sistemi sağlayarak hedef tabanlı insan-bilgisayar etkileşimine ve şahsileştirilmiş kaynak tahsisine imkan tanıyor. Üçüncü katmanda ise, uygulama seviyesindeki yapay zeka, kullanıcı tecrübelerine ihtilal yaratacak yenilikçi ve üretken bir hizmet sunuyor. Son olarak en üstte yer alan Bulut-Yapay Zeka katmanı, kullanıcılara büyük bulut hizmetlerine kolay erişim sağlarken kapalılıklarını koruyarak, bütünsel ve geleceğe dönük bir tecrübe yaratıyor. 

MagicOS 8.0’ın bir modülü olan Magic Portal, kullanıcı davranışlarını anlayan ve karmaşık misyonları tek adımlı süreçlere dönüştüren birinci gayeye dayalı kullanıcı arayüzü. Şu anda Magic Portal, seyahat, üretkenlik, iletileşme, aratma, cümbüş, alışveriş ve toplumsal medya dahil olmak üzere yedi senaryoda en güzel 100 uygulamayı destekliyor ve gelecekte daha kusursuz yapay zeka tecrübeleri sağlamak için kullanım senaryolarını geliştirmeyi planlıyor. 

İlginizi Çekebilir;  Togg'un avantajlı kredi fırsatları şimdi T10X'in tüm versiyonlarında geçerli

HONOR, Dört Katmanlı Mimarisinin modülü olarak HONOR’un Dört Katmanlı Mimarisiyle bir arada Google Cloud tarafından desteklenen son teknoloji Gen-AI tecrübelerini yakında çıkacak akıllı telefonlarına entegre ederek, gelişmiş saklılık müdafaası ile kullanıcılara yeni bir zeka ve yenilik seviyesi sunmayı vadediyor.

HONOR 200 Serisi ile Portre Tecrübesinde Devrim

Hızlı hareket eden aksiyonları otomatik olarak yakalayan, yapay zeka teknolojisi; AI Motion Sensing Capture’ın başaralı lansmanının akabinde HONOR, yakında çıkacak olan HONOR 200 Serisinin yesyeni bir zekayla geliştirilmiş Portre özelliği ile taşınabilir fotoğrafçılığı yeni tepelere taşıyacağını da duyurdu.

HONOR 200 Serisi, ikonik figürlerle klasik portre çekimleri yapma konusundaki uzmanlığıyla bilinen efsanevi Fransız fotoğraf stüdyosu Studio Harcourt’un ustalığını sürecin her adımına taşıyor ve efsanevi ışık ve gölge efektlerini tekrar yaratmak için yapay zeka teknolojisinden yararlanan portre fotoğrafçılığında ihtilal yaratmaya hazırlanıyor.

Studio Harcourt portrelerinden oluşan geniş bir bilgi setini kullanan yapay zeka, HONOR 200 Serisi, tüm portre fotoğrafçılığı sürecini başarılı bir biçimde dokuz farklı adıma ayırıyor ve Studio Harcourt tekniğinin tamamını eksiksiz bir biçimde kopyalayarak her çekimde kusursuz ve stüdyo kalitesinde portreler elde edilmesini sağlıyor. 

HONOR 200 Serisi, MagicOS 8.0 ile takviyesiyle 12 Haziran’da tüketicilerle buluşuyor ve HONOR’un yapay zeka teknolojisini yaygınlaştırma taahhüdünü daha da sağlamlaştırıyor. Ayrıyeten yapay zekayı daha geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirmek maksadıyla HONOR, MagicOS 8.0’ı HONOR Magic V2 ve HONOR 90 aygıtlarına da sunarak daha fazla kullanıcının yapay zekanın dönüştürücü gücünü deneyimlemesini sağlamayı planlıyor. 

İnsan-Yapay Zeka Birleşimi: Daha Düzgün Bir Gelecek için Akıllı Cihazlar

Etkinlikte HONOR ayrıyeten bölümün saygın uzmanlarından Dr. Justine Cassell’in de katıldığı kapsamlı bir panele mesken sahipliği yaptı. Panelde çok modlu irtibatın geleceği tartışıldı ve bu entegrasyonun akıllı aygıt kullanıcıları için kolaylık ve kapalılık muhafazasını nasıl geliştirdiği vurgulandı.

İlginizi Çekebilir;  'İklim için Yapay Zeka Hackathonu'na başvuru için yarın son gün!

HONOR Device Co., Ltd CEO’su George Zhao, panelde “Mobil aygıtlar üzerindeki yapay zekalar bireyleri her vakit daha düzgün destekliyor. Yapay zeka şahsileştirilmiş teklifler sunarken, bilgileri aygıtta tutarak kullanıcı kapalılığını de koruyor. Örneğin, HONOR’un Magic Portal tasarımı, kullanıcıların hizmet seçimi ve karar verme üzerinde denetim sahibi olmalarını sağlıyor ve her vakit insanı merkezine alıyor.” kelamlarıyla HONOR için yapay zekanın değerini ve gelişimini vurguladı.  

Dr. Justine Cassell çok modlu etkileşim konusunda şunları söyledi; “İnsanlar çok modlu yaşıyor. Güçlü akıllı telefonların yanı sıra yüzükler ve pimler üzere beden üstü aygıtların yükselişi, kelamlı lisanı, jestler ve yüz sözleri üzere kelamsız bildirileri ve konuşma tonlaması üzere paraverbal ögeleri entegre eden yapay zeka konusunda artan bir konforu gösteriyor. Bu durum, telefonlarda çok modlu-duyarlı yapay zekanın benimseneceğini öngörüyor. Bir yapay zeka sistemine ne kadar çok modaliteyi dahil edebilirsek, o yapay zeka sistemiyle o kadar farklı çeşitte beşere yardımcı olabiliriz.”

George kelamlarına; “HONOR’un tasarım ideolojisi insan odaklıdır ve insan tüm aygıtların merkezinde yer alır. Yapay zeka ile güçlendirilen aygıtlar ortası entegrasyon, gelecekte farklı aygıtların eşsiz avantajlarını bir ortaya getirebilir. Bu yaklaşım, kullanıcı davranışlarını her bir aygıtta farklı ayrı öğrenmek yerine, makro seviyede, birleşik bir formda kullanıcı gayesinin tanınmasına imkan tanıyarak özel teklifler ve tavsiyeler sunar.” devam etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.