DOLAR 32,1325 -0.05%
EURO 35,0575 -0.19%
ALTIN 2.428,62-0,02
BITCOIN 22260450.72529%
İstanbul
17°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Konya’ya sağlık alanında değer katacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulundu
  • Haberler34
  • Gündem
  • Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Konya’ya sağlık alanında değer katacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Konya’ya sağlık alanında değer katacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulundu

ABONE OL
26 Mayıs 2024 11:09
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Konya’ya sağlık alanında değer katacak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Konya Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç, vatandaşların daha konforlu sıhhat hizmeti alabileceği tesiste incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Lider Pekyatırmacı, Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nin Türkiye’ye örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi.

Başkan Pekyatırmacı “Belediyeler olarak elimizden gelen dayanağı gösteriyoruz”

Selçuklu Belediyesi olarak Konya’da sıhhat standartlarının daha da yükselmesi için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Lider Pekyatırmacı, “Değerli Vilayet Sıhhat Müdürümüz ve Psikiyatri Kısmından İkbal Hocamızla birlikte Sağlıklı Hayat Merkezi ve Toplum Ruh Sıhhati Merkezi binamızın şantiyesini dolaştık. Artık inşaatta sona gerçek geliyoruz. Konyamıza el birliğiyle, Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüzle birlikte inşallah çok kıymetli bir yatırımı, hizmeti de kazandırmış olacağız. Burada iki farklı kısmımız var. Sağlıklı Hayat Merkezi büsbütün vatandaşlarımızın hem beslenme konusunda hem fiziki aktiviteler konusunda hem de ruh sıhhati konusunda hizmet alabilecekleri bütün üniteleri içerisinde bulunduran birebir vakitte önleyici sıhhat hizmetlerinin de uygulanabileceği farklı ünitelerle değerli bir merkez olacak. Toplum Ruh Sıhhati Merkezimiz de Beyhekim Bölge Hastanemizde bulunan psikiyatri kısmımızın muhtaçlığını karşılayacak formda oradaki hastalarımızın rehabilitasyon manasında gereksinimlerini giderebilecekleri, rehabilitasyon hizmetlerinin en sağlıklı bir biçimde verilebileceği bir merkez olacak. Konyamızda Türkiye’de örnek olabilecek bir merkezi burada inşallah kazandırıyoruz. Toplamda 7 bin 500 metrekarelik alan üzerinde inşaat çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki 2-3 aylık müddet zarfında inşaat faaliyetlerini tamamlamış olacağız. Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüz de bu binalarımızın kullanımıyla ilgili hazırlıklarını şimdiden başladı. Konyamıza, Selçuklumuza iyi olsun” dedi. 

Sağlık alanında Konya’da çok büyük yatırımlar ve çok değerli hizmetlerin yapıldığını belirten, Pekyatırmacı, “Başta Sıhhat Bakanımız olmak üzere Vilayet Sıhhat Müdürümüze, tüm takımına farklı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim vatandaşlarımızın sıhhat hizmetlerine en süratli ve en kolay formda ulaşabilmeleri, bu hizmetleri en nitelikli, en kaliteli biçimde alabilmeleri noktasında bizler de belediyeler olarak elimizden gelen takviyesi gösteriyoruz. Bütün mahallelerimizde hem aile sıhhati merkezlerinin üretimi noktasında hem 112 acil sıhhat hizmetleri merkezlerinin imali noktasında vilayet sıhhat müdürlüğümüzle daima temas halindeyiz. Bu gereksinimlerin karşılanması için hayırseverlerimizle de birlikte süratli bir biçimde hareket ediyoruz. Tekrar Kent Hastanemiz, Numune Hastanemiz, başka hastanelerimiz Konyamızda bütün hemşehrilerimize en nitelikli, en kaliteli, beş yıldızlı bir sıhhat hizmetini veriyor. Bu manada Vilayet Sıhhat Müdürümüzün şahsında bütün hekimlerimize, sıhhat çalışanımıza hepsine farklı ayrı teşekkür ediyorum. Konyamızda insanımızın hayat standardını yükseltmek için, toplumsal ve toplumsal refahını artırmak için inşallah daima birlikte bu çalışmalarımızı en güçlü biçimde devam ettireceğiz” biçiminde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir Kent Parka Yapılacak Tesisi Halka Soruyor

İl Sıhhat Müdürü Koç,“ Sağlığın her alanında takviyelerinden ötürü liderime teşekkür ediyorum”        

2 güzide yapıtın süratle yükseldiğini ve tamamlandığını görmekten ötürü memnunluk duyduğunu tabir eden Konya Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç ise, “Başkanımıza bilhassa teşekkür ediyorum. Sağlıklı Hayat Merkezi ve Toplum Ruh Sıhhati Merkezi Türkiyemize örnek bağımsız binalarda hizmet veren 2 güzide eser oluyor inşallah.  Bizler de gerek işçi, gerek iç dizaynı konusunda gerekli hazırlıkları tamamlamak üzereyiz. Sıhhatin her alanında takviyelerinden ötürü liderime ve takımına çok teşekkür ediyorum.  Buranın hem dizaynı hem lokalizasyonu açısından vatandaşlarımızın kolay ulaşacağı çok beğenilen bir yerde tesis edilmesi de ayrıyeten kıymet arz ediyor. İnşallah en kısa müddette açılışını birlikte yaparız” diye konuştu.

Her iki merkezde çok kapsamlı olacak  

Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi toplam 4699 metrekare alandan oluşacak. Toplum Ruh Sıhhati Merkezi içerisinde 1 Adet Spor Salonu, 4 Müşahede ve Tedavi Odası, 1 Psikolog Odası, 1 Ekip Odası, 1 Toplumsal Görüşme Odası, 1 Kütüphane, 9 Atölye, 1 Çok Emelli Salon, 1 Doktor Odası yer alacak. Sağlıklı Hayat Merkezi’nde ise 1 adet Çok Maksatlı Salon, 1 adet Röntgen Odası, 1 Kan Alma Odası, 1 adet Mamografi Odası, 1 adet Laboratuvar, 2 adet Üreme Sıhhati ve Muayene Odası, 1 adet KETEM Odası, 1 adet Üreme ve KETEM İstişare Odası, 1 adet USG, 1 adet Hamile Sınıfı 1 adet Acil Müdahale Odası, 1 adet Fizikî Aktivite Koçu, 2 adet Sigara Bırakma Odası, 3 adet Fizikî Aktivite Alanı – Fizyoterapist, 1 adet Pedagog, 2 adet Diyetisyen, 1 adet Ağız ve Diş Sıhhati, 1 adet Ergoterapist, 2 adet Psikolog, 2 adet Sosyal Hizmet Odası, 2 adet Çocuk Gelişim Odası ve 1 adet Hasta Eğitim Odası ile vatandaşlara hizmet verecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.