DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 2077342-1.85024%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Samsung TV’ler SmartThings ile akıllı yaşamı evinize getiriyor

Samsung TV’ler SmartThings ile akıllı yaşamı evinize getiriyor

ABONE OL
15 Nisan 2024 13:15
Samsung TV’ler SmartThings ile akıllı yaşamı evinize getiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsung, SmartThings platformuyla akıllı mesken idaresini baştan sona yine şekillendiriyor.  Samsung TV’ler, bu yenilikçi ekosistemin merkezinde yer alarak, birçok aygıtın birbiriyle irtibat halinde olmasını sağlıyor. SmartThings,   akıllı teknolojiyi meskenlere şık bir formda entegre ederek, günlük yaşantımızı daha akıllı, inançlı ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Samsung Electronics, SmartThings ile ömür alanlarını daha kullanışlı ve keyifli hale getirmekle kalmıyor, birebir vakitte teknolojiyi konutlarımızın her köşesine akıllı bir halde taşıyor. SmartThings platformu; klimalardan buzdolaplarına, çamaşır ve kurutma makinelerinden aydınlatma sistemlerine kadar geniş bir yelpazede aygıtların birbirleriyle ve kullanıcılarla etkileşimini kolaylaştırıyor. SmartThing platformunda kullanıcılar meskenlerini Samsung akıllı telefonları üzerinden yönetebildiği üzere Samsung TV üzerinden de yönetebiliyor ve günlük rutinlerini daha verimli hale getirebiliyor.

Built-In-Hub mesken otomasyonunda yeni bir standart belirliyor

Samsung SmartThings, mesken otomasyonunu bir adım öteye taşıyor ve yalnızca Samsung’un birebir anda sunduğu üç temel protokol; Zigbee, Thread ve Wi-Fi ile yerleşik merkez (Built-In-Hub) özelliğini entegre ediyor. Bu protokoller, konutlardaki akıllı aygıtların süratli ve düşük güç tüketimiyle bilgi alışverişini kolaylaştırırken (Zigbee), IoT aygıtları için özelleştirilmiş muteber bir ağ teknolojisi sunuyor (Thread) ve kablosuz internetin standart protokolüyle (Wi-Fi) konutların her köşesine ulaşıyor. Bu güçlü üçlü sayesinde Samsung eserleri, Zigbee uyumlu aygıtlar ve buluttan buluta (C2C) kontaklar dahil olmak üzere geniş bir aygıt yelpazesi Samsung TV’leri üzerinden yönetilebiliyor. SmartThings Built-In-Hub ile meskenlerdeki tüm akıllı aygıtlar ortasında tesirli bir ahenk ve merkezi denetim sağlanarak, mesken otomasyonu konforu ve erişilebilirliği yeni bir boyuta taşınıyor.

SmartThings sayesinde daha konforlu ve daha verimli evler 

SmartThings ile mesken idaresi, akıllı bir tecrübe haline geliyor. TV ekranında sunulan 3 boyutlu harita görünümü sayesinde meskenler hakkında bir bakışta faydalı bilgiler elde edilebiliyor. Bu sistem; meskenin bakımından, güç ve hava denetimine kadar geniş bir yelpazede fonksiyonellik sunuyor. ‘Ev Bakımı’ özelliği, meskenlerdeki tüm akıllı aygıtlara 3D harita üzerinden genel bir bakış sunarak konut bakımının kolay ve aktif bir formda planlanmasına yardımcı oluyor. ‘Enerji Tasarrufu’ kısmı, tüm akıllı aygıtların güç kullanımını görselleştirerek, konutların güç verimliliğinin artırılmasına imkan tanıyor. ‘Hava Bakımı’ özelliği ise meskenin hava kalitesini izleme ve otomatik olarak yönetme imkanı sunuyor. Bu üç özellik, SmartThings platformu aracılığıyla, akıllı konut tecrübesini zenginleştirerek ömür alanlarını daha konforlu ve verimli hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir;  Avrupa'nın İlk Tier-1 PV Modül Fabrikası Türkiye'de Açılıyor

360 Audio ile TV’deki ses tecrübesi yükseliyor

Galaxy aygıtlarda kullanıcıların beğenisini kazanan 360 Audio ses özelliği, artık Samsung TV’lerde de yerini alıyor. 2024 model Q70D ve üzerindeki Samsung TV’lerde kullanılabilen bu özellik, Samsung Galaxy Buds kulaklıkların, sinemalardan dizilere ve görüntü oyunlarına kadar geniş bir yelpazedeki medya içeriğinde uzamsal ses tecrübesi sunmak üzere TV’lerle etkileyici bir temas kurmasını sağlıyor. Kullanıcılar bu sayede, görsel içeriğin yalnızca izleyicisi olmakla kalmıyor, birebir vakitte sesin her istikametiyle çevrelediği bir ortamda kendilerini içeriğin bir kesimi üzere hissediyor. Uzamsal ses teknolojisi, sesin kaynağının istikametini ve aralığını algılayarak, kullanıcıların içinde bulundukları sahneye daha derin bir halde dalmalarını ve böylelikle çok daha gerçekçi ve etkileyici bir ses tecrübesi yaşamalarını sağlıyor. Baş takibi özelliği sayesinde ise, kullanıcıların baş hareketlerine bağlı olarak sesin tarafı otomatik olarak ayarlanıyor ve böylelikle stereo-fonik ses tecrübesi en üst seviyeye çıkarılıyor. Samsung’un bu özelliği TV ekranlarına da taşımasıyla, mesken sinema sistemlerinde ve oyun tecrübelerinde sesin rolü yine tanımlanıyor.

Mobile Smart Remote, meskenlerdeki akıllı aygıtların idaresini kolaylaştırıyor

Mobile Smart Remote özelliği ile kullanıcılar artık televizyon tecrübelerini cep telefonlarından yönetebiliyor. Televizyonun yakınında bir taşınabilir aygıt algılandığında, kolay bir arayüzle donatılmış kumanda ekranı kullanıcıların telefonlarında beliriyor. Bu sayede, ferdî içerik tekliflerine göz atmak, uygulamalar ortası geçiş yapmak veya TV kaynaklarını değiştirmek üzere süreçler tek bir dokunuşla mümkün hale geliyor. Mobile Smart Remote, herkesin rahatça kullanabileceği bir tecrübe sunarken, gelişmiş erişilebilirlik özellikleri ile de farklı kullanıcı muhtaçlıklarını karşılıyor.

Workout Tracker ile meskende idman yapmak rutin hale geliyor

Workout Tracker, Samsung’un akıllı konut ekosistemi içinde yer alan ve giyilebilir aygıtlardan elde edilen idman mühleti, kalp atış suratı üzere gerçek vakitli idman bilgilerini kullanıcıların meskendeki idman tecrübelerini zenginleştirmek için Samsung ekranlarındaki içeriklerle bütünleştiren fiyatsız bir hizmet olarak öne çıkıyor. Bu özellik, kullanıcıların antrenman yaparken hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlayarak, sağlıklı hayat alışkanlıklarını desteklemeyi amaçlıyor. Samsung ekranlarında sunulan interaktif antrenman rehberleri ve motivasyon geliştirici içerikler, ferdî sıhhat ve fitness amaçlarına ulaşmada kullanıcıları destekleyerek, meskendeki idman rutinlerini daha keyifli ve tesirli bir hale getiriyor. 

İlginizi Çekebilir;  Enerjisa Enerji, yatırımlarını artırarak Türkiye'nin enerji dönüşümüne katkı sağladı.

Yapay Zeka Dayanaklı Güç Modu ile çevresel tesir azaltılırken güç tasarrufu sağlanıyor

Samsung’un Yapay Zeka Dayanaklı Güç Modu, sürdürülebilir teknolojiyi bir adım ileriye taşıyor. Bu yenilikçi mod, güç tüketimini azaltmakla kalmıyor, birebir vakitte SmartThings uygulaması üzerinden kullanıcıların tasarruf ettikleri güç ölçüsünü gerçek vakitli olarak izlemelerini sağlıyor. SmartThings platformunun sunduğu ileri seviye güç idare araçları, kullanıcılara konut aletleri ve aygıtlarının güç tüketimini anlık olarak izleme fırsatı sunuyor. Bu özellik, kullanıcılara güç verimliliğini artırma ve tüketimi azaltma tarafında güçlü bir denetim sağlıyor. Sonuç olarak, bu denetim sayesinde kullanıcılar güç maliyetlerinde kıymetli ölçüde tasarruf edebiliyor ve meskenlerinin karbon ayak izini düşürebiliyorlar. SmartThings’in bu gelişmiş özellikleri, yalnızca ferdi tasarruflar sunmakla kalmıyor, birebir vakitte daha sürdürülebilir ömür usullerine geçiş için kullanıcıları teşvik ediyor ve çevresel sürdürülebilirliğe olan katkılarıyla gelecek jenerasyonlar için daha pak ve yaşanabilir bir dünya vadediyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.