DOLAR 32,1735 -0.04%
EURO 35,0336 -0.16%
ALTIN 2.427,12-0,08
BITCOIN 22285340.94739%
İstanbul
17°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Küresel çapta düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı EY Türkiye ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti
  • Haberler34
  • Ekonomi
  • Küresel çapta düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı EY Türkiye ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti

Küresel çapta düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı EY Türkiye ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti

ABONE OL
30 Nisan 2024 18:12
Küresel çapta düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı EY Türkiye ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birçok ülkeden İstanbul’a gelerek konferansa iştirak sağlayan teşebbüsçü bayanlar, iş dünyasının önde gelen başkanlarını ve EY profesyonellerini dinleme fırsatı yakalarken, birebir vakitte Türkiye’yi daha yakından tanıyarak potansiyel yatırım ve iş birlikleri hakkında bilgi edindi. Konferansta; tesirli ve uzun vadeli büyüme formülleri, iktisat ve yatırım trendleri, ESG ve sürdürülebilirlik, yetenek ve grup idaresi, teknoloji ve yapay zekâ üzere girişimcilik ekosistemini yakından ilgilendiren birçok kıymetli mevzu başlığı ele alındı. 

Uluslararası danışmanlık, kontrol ve vergi hizmetleri şirketi EY tarafından global çapta 55’ten fazla ülkede gerçekleştirilen ve 1000’den fazla başarılı bayan girişimciyi ağında barındıran EY Teşebbüsçü Bayan Başkanlar Programı (EY Entrepreneurial Winning Women Program™); işini büyütme gayesi, tutkusu ve potansiyeli olan teşebbüsçü bayanları bir ortaya getirerek milletlerarası pazarlara açılma, rekabet avantajı sağlama ve uzun vadeli kıymet yaratma üzere bahislerde takviye olmayı amaçlıyor. Program katılımcılarına eğitim, mentorluk, koçluk ve danışmanlık verilmesinin yanı sıra global bir girişimcilik ağına katılmalarına imkân sağlanıyor. Türkiye’de 7 yıldır yürütülen bu programa bugüne kadar 70 başarılı Türk bayan teşebbüsçü dahil oldu. 

Program kapsamında her yıl farklı bir ülkede düzenlenen EY Teşebbüsçü Bayan Başkanlar Konferansı ise bu yıl birinci defa İstanbul’da gerçekleşti. Konferansta; Fark Holding Yönetim Kurulu Lideri ve Arya Bayan Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter, Turkven Yöneticisi Selin Dilmener, Reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral, Burpol Polimer Genel Müdürü İlkay Yıldırım, Mako Kids Kurucu Ortağı Irmak Atabek ve Toplumsal Gastronomi Şefi Ebru Baybara Demir konuk konuşmacılar ortasında yer aldı. 

Birbirinden bedelli konuşmacıların yanı sıra EY EMEIA Private Lideri Suwin Lee, EY EMEIA Strateji ve Kurumsal Finansman Lideri Julie Hood, EY EMEIA Teşebbüsçü Kadın Liderler Programı Lideri Natasa Nikolic, EY Türkiye Ülke Lideri Metin Canoğulları, EY Türkiye Teşebbüsçü Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso, EY Türkiye Strateji ve Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar ve EY Türkiye İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Lideri Ece Sevin katılımcılarla iş dünyasına yönelik değerlendirmelerini paylaştı.

İlginizi Çekebilir;  Efes Selçuk'ta Çalışmalar Büyükşehir İş Birliği İle Hız Kazandı

EY Türkiye Teşebbüsçü Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso program ve konferans hakkında şunları söyledi: Öncelikle dünyanın birçok ülkesinden teşebbüsçü bayanları İstanbul’da ağırlamaktan, onları ülkemizdeki teşebbüsçü bayanlarla bir ortaya getirmekten ve yatırım fırsatlarıyla tanıştırmaktan çok memnunuz ve gururluyuz. Girişimci bayanlar dünyanın her yerinde çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyor ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için kâfi takviyesi bulmakta zahmet yaşayabiliyor. Bu noktada, bayanların yanlışsız bireylere ve kaynaklara ulaşması, ağını genişletmesi ve geleceğe yönelik kıymet yaratan bir yol haritası çizmesi çok kıymetli. Biz de EY Teşebbüsçü Bayan Başkanlar Programımız ile bayan girişimcilerin liderlik hünerlerini ve vizyonlarını geliştirmelerine dayanak oluyor, işlerini büyütürken yanlarında oluyoruz. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de programın 8. periyodunu başlatmak için de sabırsızlanıyoruz.”

EY EMEIA Teşebbüsçü Kadın Liderler Programı Lideri Natasa Nikolic konuşmasında şunları belirtti: “Kadınlar, evvel aileden başlayıp akabinde toplumu ve iş dünyasını şekillendiriyor, hasebiyle eşitliğin sağlanması ve daha düzgün bir dünya oluşmasında kilit bir rol üstleniyor. Biz de EY Teşebbüsçü Bayan Önderler Programımızla; eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışımız doğrultusunda bayan girişimcileri iş dünyasında daha da cesaretlendirerek toplumların sosyo-ekonomik olarak kalkınmasına takviye oluyoruz. Bunun yanı sıra, bayanların hayatın her alanındaki temsilinin çok kıymetli olduğuna inanıyor, işlerini büyütmelerini destekleyerek milyonlarca iş fırsatı yaratılmasını ve istihdamın artırılmasını hedefliyoruz. EY Teşebbüsçü Bayan Önderler Programımız kapsamında birçok ülkeden, farklı alanlardan ve bölümlerden bayan girişimcileri bir ortaya getirdiğimiz için çok memnunuz.”

EY EMEIA Strateji ve Kurumsal Finansman Lideri Julie Hood ise şunları ekledi: “Kadınlar tabiatları gereği güçlü bir bağlayıcıdır; içinde bulundukları ekosistemlerde iş başarısı için kritik kıymete sahip olan dayanak ve danışmanlık ağlarını oluşturmada uzmandır. EY programı bunu bir üst düzeye taşıyor. Program, dünya çapında 55’ten fazla ülkede yaklaşık 1000 bayan girişimciden oluşan bir ağ oluşturmasının yanı sıra EY’ın geniş tecrübe ve içgörüsüne de bağlıyor. Teşebbüsçü bayanların, bireyler ve ölçeklenebilir işletmeler olarak büyümelerine ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan bir katalizör olduğumuz için gurur duyuyorum.

İlginizi Çekebilir;  Çalışanların yıllık izinlerini kullanma motivasyonları değişti! Çalışanlar artık 'Ruh Sağlığı İzni' de alıyor!

EY Teşebbüsçü Bayan Başkanlar Programı kapsamında, Türkiye’de yeni periyot müracaatları önümüzdeki aylarda alınmaya başlanacak. Program ile ilgili ayrıntılı bilgi için EY web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.