DOLAR 32,1827 -0.03%
EURO 34,9429 -0.09%
ALTIN 2.427,040,13
BITCOIN 22024661.27611%
İstanbul
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Gençlerin Her Adımında Akbank Yanlarında

Gençlerin Her Adımında Akbank Yanlarında

ABONE OL
15 Mayıs 2024 14:00
Gençlerin Her Adımında Akbank Yanlarında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsanı odağına alan bir sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen Akbank, gençlerin geleceğin yetkinliklerine hazırlanmaları, potansiyellerini keşfetmeleri ve hayallerini gerçekleştirmeleri için pek çok projeyi hayata geçiriyor. Akbank, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, gençlere olan inancını ve gelişim seyahatlerinde onlara eşlik etme konusundaki kararlığını bir kere daha vurgulayarak kutluyor.

Gençler için Öğrenme ve Gelişim Topluluğu: Akbank Gençlik Akademisi

Akbank, Akbank Gençlik Akademisi çatısı altında yürüttüğü eğitim ve etkinliklerle üniversite öğrencilerinin yeni kuşak yetkinlikler kazanmalarını destekliyor. Akbank Gençlik Akademisi, son 3 yılda Türkiye’deki 208 üniversitenin tamamından 145 bini aşkın gence eğitim, mentorluk ve tecrübe fırsatları sundu. İştirakçilerin %50’den fazlasını bayan öğrenciler oluşturdu. 

Microfon iş birliği ile Yetkinliklere Giriş 101 eğitimlerine devam eden Akbank Gençlik Akademisi,  farklı paydaşlarla birlikte teknoloji, analitik, tasarım, finans, inovasyon ve girişimcilik üzere çeşitli alanlarda yapılandırılmış Yetkinlik Gelişim Programlarını da hayata geçiriyor. Akademi, bunlarla birlikte bilhassa genç bayanların teknolojide temsiliyetlerini artırmak üzere yazılım, data bilimi üzere teknoloji odaklı programları da düzenliyor.

Yenilikçi fikir başkanlarını destekleyen Akbank Düşünce Kulübü Programı da 15. yılında çalışmalarına devam ediyor. Her yıl programa dahil olan 10 genç, o yılın teması üzerinde projeler üretirken; kazanan projenin sahibi, Harvard Yaz Okulu’nda eğitim görüyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Akbank Yerleşkede müsabakasında da üniversite kulüplerine üye olan gençler Sürdürülebilirlik & Toplumsal Tesir, İnovasyon & Girişimcilik ve Dijital & Teknoloji alanlarından biri için proje üretiyor. Eğitim ve finansman dayanağı ile birinci üçe girmeyi başaran kulüpler ödüllendiriliyor.

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Depremzede Gençlerle Umut Dolu Yarınların Temellerini Atmaya Devam Ediyor

Akbank’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle sarsıntı bölgesindeki gençlerin geleceğe hazırlamaları için başlattığı Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, gençlerin geleceğini şekillendirmek ve onlara rehberlik etmek için geniş bir yelpazede eğitimler sunuyor. Akbank Gençlik Akademisi, inovasyondan girişimciliğe, siber güvenlikten yapay zekaya kadar gençlerin ilgisini çekecek mevzuları içeren atölye ve eğitim programları düzenlerken Akbank Sanat’ın interaktif atölyelerinde gençlerin yaratıcılıklarını geliştirmeleri sağlanıyor. Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile bugüne kadar yaklaşık altı bin gence ulaşıldı. Gaziantep ve Malatya ile devam edecek olan proje ile on bin gence ulaşılması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir;  Lokomotif Çocuk Köyü ilk mezunlarını verdi

Gençlere Yönelik Hazırlanan Değil Gençlerle Birlikte Tasarlanan Program: Akbank Fellowship Programı

Akbank’ın gençlerle birlikte daha âlâ bir dünya ve iş ekosistemini tasarlamak hedefiyle bir öğrenme topluluğu olarak hayata geçirdiği Akbank Fellowship Programı’nın 3. devri, 21.000’i aşan müracaatın akabinde 20 genç ile birlikte devam ediyor.

Öğrenmenin ve dönüşümün jenerasyonlar ortası bağlantı ve transferler ile mümkün olabileceği yaklaşımıyla hayata geçirilen bilakis mentörlük modülünde gençler, Akbanklı önderlerin mentörü oluyor ve “yapıcı uyumsuzluk”, “sosyal etki”, “iş yerinde mizah”, “yeni jenerasyon liderlik” ve “çalışma hayatı” üzere çok farklı bahislerde birbirinden öğreniyor. Gençler ve Akbanklı önderler gerçekleştirdikleri birebir görüşmeler eşliğinde ağlar kurarken, geleceğin iş hayatını bugünden birlikte şekillendiriyor.

Gençler “Şehrin Âlâ Hali” ile yeterlilik için harekete geçiyor

“Sürdürülebilirlik insan için, hepimiz için” vizyonuyla çalışmalarına devam eden Akbank, gençlerin istekli olarak toplumsal sıkıntılara tahlil üretmelerini ve kişisel gelişimlerini güçlendirmelerini sağlayan Kentin Yeterli Hali projesi ile gençler ile STK’ları biraraya getirmeye devam ediyor. Şimdiye dek 22 bini aşkın üniversite öğrencisi Kentin Âlâ Hali çatısı altında toplumsal yarar projelerine katkı sundu. Gönüllülük projeleri, gençlerin liderlik maharetlerini ve sorumluluk hislerini geliştirirken, empati kurmalarına da dayanak oluyor.

Gençlerin yaratıcılıkları Akbank Sanat’la gelişiyor

2024 itibariyle 30. yılını geride bırakan Akbank Sanat, her yıl 700’ü aşkın aktifliğe imza atıyor ve başta genç sanatkarlar olmak üzere farklı disiplinlerden sanatkarları destekliyor.

Gençlerin Teşebbüsleri Akbank ile Büyüyor

Girişimcilik ekosisteminin güçlü bir destekçisi olan Akbank, gençlerin teşebbüslerini ve yaşama bedel katan fikirlerini de destekliyor. Akbank’ın bu kapsamda hayata geçirdiği çalışmalar ortasında Endeavour Türkiye iş birliğinde yürütülen start-up hızlandırma programı Boost The Future ve Case Campus, imece iş birliğinde gerçekleştirilen Akbank Hackathon yer alıyor.

İlginizi Çekebilir;  İnegöl Belediyesi İlçe Tarımın Veteriner Hekimlerini Ağırladı

Akbank, gençler için kıymet yaratmaya, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeleri için onların yanında olmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.