DOLAR 32,2231 0.09%
EURO 35,0338 0.01%
ALTIN 2.426,570,11
BITCOIN 22023860.90061%
İstanbul
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu
  • Haberler34
  • Teknoloji
  • ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu

ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu

ABONE OL
29 Nisan 2024 10:00
ESET, işletmelere yeni nesil algılama ve yanıt sunmak için Arctic Wolf ile entegrasyonunu duyurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşletmeler için yeni jenerasyon dijital güvenlik alanında dünya lideri olan ESET, modern tehditlere karşı daha fazla görünürlük ve müdafaa sağlamak için güvenlik operasyonlarında dünya lideri olan Arctic Wolf ile yeni bir entegrasyon kurduğunu duyurdu. 

ESET Inspect’i Arctic Wolf’un Güvenlik Operasyonları Platformu’na entegre eden Arctic Wolf müşterileri, farklı ve global kaynaklardan gelen büyük ölçüde bilgiyi bir ortaya getirerek güvenlik duruşlarını geliştirebiliyor.  

ESET Kanal Satış Yöneticisi Trent Matchett, “Günümüzde işletmeler ve kanal topluluğu, siber güvenlik idaresini kolaylaştıran, çeşitli taarruz yüzeylerinde tam görünürlük sunan ve kesim önderlerini tek bir mimari altında bir ortaya getiren teknoloji ekosistemleri talep ediyor. ESET PROTECT Platformuna ve açık API ağ geçidine kıymetli yatırımlar yaparak ileriye dönük etkileyici bir entegrasyon ortakları kataloğu oluşturduk. Arctic Wolf dünyanın en muteber MDR satıcılarından biri ve entegrasyon programımız için heyecan verici bir kilometre taşı” dedi.

Arctic Wolf, her biri kesimin öncüsü Concierge Teslimat Modeli aracılığıyla sunulan Yönetilen Algılama ve Cevap, Yönetilen Risk, Yönetilen Güvenlik Farkındalığı ve Olay Karşılıklarını içeren tahlillerle bulut tabanlı bir güvenlik operasyonları platformu sağlayarak kuruluşların siber riski sona erdirmesine yardımcı olur. Arctic Wolf’un Concierge Teslimat Modeli, bir kuruluşun ortamını inançta tutmak için ESET Inspect üzere müşterinin teknoloji yığınının telemetrisine dayalı özel risk azaltma rehberliği ve güvenlik içgörüleri sağlar.

 

Arctic Wolf MDR Lider Yardımcısı Ian McShane, “Arctic Wolf ve ESET, açıklık ve birlikte çalışabilirliği benimsemenin, kuruluşların talep ettiği olumlu siber güvenlik sonuçlarını sağlamaya yardımcı olmak için gerekli olduğuna dair ortak inancı paylaşıyor” dedi.  “Yeni ESET PROTECT Platform API’si, ESET Inspect bilgilerinin Arctic Wolf Platformuyla sıkıntısız bir halde entegre olmasını ve başka güvenlik araçlarından gelen telemetri ile birleştirildiğinde Arctic Wolf müşterilerinin daima gelişen tehdit ortamına karşı bütünsel müdafaa elde etmesini sağlıyor.”

İlginizi Çekebilir;  Giyilebilir cihazlar gizlilik riski taşıyor mu?

Bu entegrasyonun bir sonucu olarak, Arctic Wolf müşterilerinin erişim kazanacakları mevzular şöyle:

Olay Sonrası Tahlil ve Düzgünleştirme dahil olmak üzere Gerçek Vakitli Olay Müdahalesi: ESET Inspect, bir müşterinin uç noktasındaki kuşkulu aktifliklerin tespit edilmesini sağlayarak Arctic Wolf’a ikazlar gönderecek ve Arctic Wolf da bir güvenlik araştırması yaparak tehdidi doğrulayacak ve akabinde hasarı pahalandırmak ve gelecekteki tehditlere hazırlanmak için elde edilen bilgilerin tahlilini takiben anında müdahale uygulayabilecek.

Mevzuata Uygunluk: Müşteriler, uç noktalarındaki tüm aktifliklerin detaylı günlüklerini gerektirebilecek çeşitli düzenleyici standartlara uymak zorunda olduğundan ESET Inspect bu günlükleri sağlayacaktır, böylelikle Arctic Wolf müşterilerinin uyumluluğu sağlamasına yardımcı olabilir.

Kaynakları Kısıtlı Kuruluşlar için Yönetilen Güvenlik : Birçok kuruluş çoklukla dahili güvenlik gruplarını barındıracak kaynaklardan mahrumdur, bu nedenle siber savunmalarına yardımcı olması için Arctic Wolf üzere bir dış ortakla kontrat yaparlar. ESET Inspect ve bilgileri sayesinde Arctic Wolf müşterileri, kendi güvenlik işçisini işe almak ve eğitmek zorunda kalmadan neredeyse her büyüklükteki kuruluşa yüksek seviyede güvenlik sağlamak için daha donanımlı olacaklar.

ESET Inspect, ESET PROTECT platformunun XDR etkinleştirici modülü olarak vazife yapar ve ihlal tedbire, gelişmiş görünürlük ve düzeltme sağlar. ESET Inspect, olay tespiti, olay idaresi ve müdahalesi, bilgi toplama, tehlikeye girme göstergeleri tespiti, anomali tespiti, davranış tespiti ve siyaset ihlalleri üzere varlıklı özelliklere sahip kapsamlı bir tespit ve müdahaledir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.