DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21678430.31844%
İstanbul
26°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu
  • Haberler34
  • Gündem
  • Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu

Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu

ABONE OL
20 Mayıs 2024 13:57
Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bunlar giderildiğinde ne kadar daha pratik, ne kadar daha güçlü iş birliği yapılabileceğini de Tuzla halkına daima bir arada ispat edeceğiz” diyen İmamoğlu, “Geçtiğimiz 5 yıla natürel ki çok hizmet sığdırdık Tuzla’da. Lakin bu 5 yıl, onu da geçerek, aşarak, İBB-ilçe belediyesi iş birliğiyle, Tuzla’nın tarihine özel bir periyot olarak geçecektir” tabirlerini kullandı.

TUZLA / İSTANBUL 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 mahallî seçimlerinden muvaffakiyetle çıkan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu. Tuzla Belediyesi girişinde alkışlarla karşılanan İmamoğlu, Bingöl tarafından makam odasında ağırlandı. Bingöl’e ve çalışma arkadaşlarına vazife devirlerinde muvaffakiyetler dileyen İmamoğlu, “Tuzla, değerli bir ilçemiz. Tuzla, bir uçtan bir uca baktığınızda, aslında İstanbul’a doğudan giriş kapısı yorumu yapabiliriz. Buna yakışan, meselelerini çözmüş, aşmış, hatta yeni periyotta Kocaeli’nin sonu bir ilçe olma vasfıyla da iki kent ortasındaki bu geçişi de en güçlü formda sağlaması, uyumlu bir formda Kocaeli üzere büyük bir kentle daha bütünleşmesi, Marmara bütünü açısından da her tarafıyla, her kavramıyla, her belediyecilik ögesiyle önemsediğimiz bir ilçemiz” dedi.

“BİNGÖL, 2019’DAN BU YANA VERDİĞİMİZ HİZMETLERİN CANLI TANIĞI”

Bingöl’ün, eski CHP Tuzla İlçe Başkanı olması nedeniyle, İBB nezdinde 2019’dan bu yana verdikleri belediyecilik hizmetlerinin canlı şahidi olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “İlçe başkanı kimliğiyle, yereli çok kaygı edinen ve onu daima canlı tutma uğraşı içerisinde olan ve tahlili konusunda da faal rol alma prensibini hiçbir vakit geri çekmeyen, iyi bir ilçe başkanlığı sınavı vermiş arkadaşlarımızdan birisidir. Artık bu, kendisine, İstanbul’da bir kısım belediye liderlerimizde da olduğu üzere, farklı bir sorumluluk yüklüyor. O da her yerde söylediğimiz, yeni kuşak belediyecilik anlayışının beden bulması gereken özel belediye liderlerimizden birisi Eren Ali Bingöl Liderimiz. Bunu da layıkıyla yapacağına inanıyorum. Elbette bu ögeleri, birçok defa kendisiyle paylaştık, konuştuk. Aslında bir pozisyon yükleyerek ya da bir makam yükleyerek değil, ancak her olaydan çıkarında bulunarak, 5 yıllık devrimizde, her daim ‘bunlar nasıl olmalı’ noktasında konuştuk. Ancak bugün kendisine hem CHP’nin Tuzla’da aday olmak kavramı sorumluluk olarak verildi hem de akabinde halkımız güçlü bir destekle kendisini belediye başkanı seçti” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Osmangazi Belediyespor'da Fatih Karayılan dönemi

“İSTANBUL’DA BU MİSYONU TAŞIYAN BELEDİYE LİDERLERİMİZ VAR”

“Geçtiğimiz 5 yılda elde edilen tüm bilgiler, tecrübeler, sorumluluklar her tarafıyla sırtında bir yüktür” diyen İmamoğlu, “Biz de böylesi bir sorumluluğa ve böylesi bir kavramı, yeni kuşak manasıyla üstlenecek ve taşıyacak olan yol arkadaşımızın başarılı olması ve hakikaten kentimizde, ülkemizde örnek belediye liderlerini, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına ikram etme noktasında da elimden gelen bütün çabası o arkadaşlarıma bütün takviyesi vermekten geri durmayacağımı bildirmek isterim. İstanbul’da bu misyonu taşıyan belediye liderlerimiz var. Türkiye’de bu misyonu taşıyan belediye liderlerimiz var. Bilhassa genç kimlikleriyle de hassas bir konumdalar. Yolları açık olsun. Muvaffakiyetler diliyoruz. Liderimize muvaffakiyetler diliyoruz. Tuzla’mıza iş birliği içerisinde, çok hoş bir devrin varlığını diliyoruz” sözlerini kullandı.

“GEÇTİĞİMİZ 5 YILA ÇOK HİZMET SIĞDIRDIK TUZLA’DA”

Önceki periyotta İBB-Tuzla Belediyesi iş birlikleri ve alakaların eş güdümünde birtakım zafiyetler ve sorunlar oluştuğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Bunlar giderildiğinde ne kadar daha pratik, ne kadar daha güçlü iş birliği yapılabileceğini de Tuzla halkına daima bir arada ispat edeceğiz. Geçtiğimiz 5 yıla doğal ki çok hizmet sığdırdık Tuzla’da. Lakin bu 5 yıl, onu da geçerek, aşarak, İBB-ilçe belediyesi iş birliğiyle, Tuzla’nın tarihine özel bir periyot olarak geçecektir. Ben bu hisle bugün buradayım. Liderimize, heyetine muvaffakiyetler dilerim. İnşallah bizim için düzgün bir stratejik süreç tanımı yapan toplantı olacak bugün. Birkaç saati Tuzla’da, Liderimiz ve onun yol arkadaşlarıyla birlikte geçireceğiz. İyi uğurlu olsun” dedi.

BİNGÖL: “TUZLA HALKINA HİZMET ETMENİN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Bingöl de İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “2019 yılının sonunda bir ilçe başkanı olarak, sizin belediyecilik anlayışınızı, vatandaşa nasıl temas ettiğinizi gördüğümde, aslında çok büyük dersler de kendi içimde aldım. Bugün sizi burada ağırlamaktan, bu kapsamda büyük bir gurur duyuyorum. Tuzla halkına hizmet etmekte, sizin belediyecilik anlayışınızla birlikte vatandaşlarımıza eşit uzaklıkta, yalnızca ancak yalnızca hizmeti öne alarak, asla ego yapmadan, yalnızca Tuzla halkına hizmet etmenin heyecanını yaşıyoruz. Ve ben inanıyorum ki, bu 5 yılda da sizin bu göstermiş olduğunuz tavır ve davranışı, çok hoş bir halde temsil edeceğiz ve çok daha hoş yarınlara da kavuşturuyor olacağız. Erdem verdiniz, âlâ ki geldiniz” kelamlarıyla lisana getirdi.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Mustafa Turan'dan ilk ziyaret Kaymakam Fatih Aksoy'a oldu

Konuşmaların akabinde İmamoğlu ve Bingöl, kurum kurmaylarının karşılıklı iştirakiyle, Tuzla’nın sıkıntılarına ve tahlil yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.