DOLAR 32,1978 -0.1%
EURO 34,9544 0.28%
ALTIN 2.422,850,07
BITCOIN 22081161.8408%
İstanbul
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Ekrem İmamoğlu Şile’nin 14 köyünde 14 parkı hizmete açarken, İSKİ eliyle de ‘Şile İçme Suyu Depo İnşaatlarının’ temelini attı
  • Haberler34
  • Gündem
  • Ekrem İmamoğlu Şile’nin 14 köyünde 14 parkı hizmete açarken, İSKİ eliyle de ‘Şile İçme Suyu Depo İnşaatlarının’ temelini attı

Ekrem İmamoğlu Şile’nin 14 köyünde 14 parkı hizmete açarken, İSKİ eliyle de ‘Şile İçme Suyu Depo İnşaatlarının’ temelini attı

ABONE OL
30 Mayıs 2024 17:42
Ekrem İmamoğlu Şile’nin 14 köyünde 14 parkı hizmete açarken, İSKİ eliyle de ‘Şile İçme Suyu Depo İnşaatlarının’ temelini attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bugünlerde birtakım meczuplar çıkar”  diyen İmamoğlu, “Kalkmış kelamım ona bir din vazifelisi, kelamım ona bilmem hangi derneğin başkanı olan bir imam, ‘Efendim, Büyükşehir Belediye Başkanı’na, -yani benim yaptığım bu davete- kurbanlarınızı bağışlayıp, kurbanınızı murdar etmeyin’ demiş. Bunlara gülelim. Bunların kuşağı tükendi, az kaldı artık. Farkında mısınız; prestiji kalmadı bunların. Onu diyenin aklından kuşku ederim. Onu diyeni, elbette Allah’a havale ederim. Senin söylediğin o kelama, bu millet lakin güler. Seni adam yerine bile koymaz. Hakkında dava açıldı. Dava açtım, takip de ediyorum” sözlerini kullandı.  

ŞİLE / İSTANBUL 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) esaslı kuruluşu İstanbul Su ve Kanalizasyon Yönetimi (İSKİ), Şile’deki su sıkıntısını çözecek projenin temelini attı. İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı da Şile’nin 14 köyüne, 14 park kazandırdı. “Şile İçme Suyu Depo İnşaatları Temel Atma Merasimi ve Mahalle Parkları Açılışı” etkinliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile Belediye Lideri Özgür Kabadayı ve Şilelerin iştirakleriyle gerçekleştirildi. Şile Belediyesi başkanlık binası önünde düzenlenen merasimde, İmamoğlu ve Kabadayı birer konuşma yaptı. Merasimde konuşan İmamoğlu, alanı dolduran vatandaşlara, genç yaşlarında İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet ve kenti düşman işgalinden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek olarak gösterdi.

“GENÇLER İÇİN ÇALIŞMA VAKTİDİR”

“Şimdi biz de bir an evvel işimizi süratli yapıp, işimizi sıkı tutup bir an evvel memleketin geleceğini, şu karşıda gördüğüm bu kentin ve bu ülkenin pırlanta üzere gençlerine emanet etme vaktidir” diyen İmamoğlu, “Onlar için çok çalışma vaktidir. Bu bağlamda, geçtiğimiz 5 yılda da Şile için çok çalıştık. Çalışmalarımızı yaparken kentimiz, vatanımız, milletimiz, insanımız diyerek, parti ayrımı yapmadan, partizanlığın her türlüsünü yakınımızdan uzak tutarak, muhakkak kentinize yarar verme şuuruyla ve bu makamların millete ilişkin olduğunu bilerek yola çıktık ve çalıştık. 5 yıl boyunca tempomuzu hiç kesmedik. Seçim geldi geçti. Yeniden tempomuzu kesmiyoruz” sözlerini kullandı. İBB ve Şile Belediyesi olarak iş birliği içinde çalışacaklarının altını çizen İmamoğlu, “Göreceksiniz; Özgür Başkan’ımla birlikte, Şile’ye tarihinin en başarılı 5 yılını yaşatacağımıza kelam veriyorum. Akif olacağız, eşit olacağız, çevreyi koruyacağız, insanımıza ziyan veren, canlılara ziyan veren, hayatı korumayan hiçbir yerde biz olmayız. Münasebetiyle canlıları koruyan, ömrü, doğayı koruyan, insanını koruyan, Şile’yi düzgünleştiren işler yapacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Aydın Genç İş İnsanları Derneği Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu

“ŞİLE’NİN İÇME SUYU PROBLEMİNİ ORTADAN KALDIRDIK”

Bu kapsamda Şile’de, İBB ile İSKİ’nin yaptıkları etraf ve insan odaklı çalışmalardan örnekler veren İmamoğlu, “Şile’nin içme suyu meselesini ortadan kaldırdık. Şileli üreticilerimizi unutmadık. Gübresi, mazotu, fidesi, tohumu ve birçok yatırımla yanında olduk. Bugün de yapacağımız 450 milyon liralık yeni yatırımımızla birlikte, Şile’nin yanında olmaya devam ediyoruz. İSKİ, kıymetli bir kurumumuz, kadim bir kurumumuz. Tahminen de Türkiye’nin maliyeti en kıymetli suyunu buraya taşıyor, en sıkıntı coğrafyasında vazife yapıyor. Ancak liyakatli yol arkadaşlarımla birlikte, İstanbul’un ihmal edilmiş bütün meselelerini gidererek yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu. İSKİ’nin temelini atacağı projenin ayrıntılarını paylaşan İmamoğlu, bu sayede Şile’nin su sıkıntısına tahlil getireceklerini aktardı.

“BİZ NE DEMİŞTİK?”

Açılışını yaptıkları 14 köyün, hizmetlerine giren parklarla hayat kalitelerinin artacağına vurgu yapan İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

“Biz ne demiştik? Bu kentin çocukları, gençleri, bebekleri, anneleri, babaları, amcaları, teyzeleri huzurlu olacak. Yok vakitte, fakir vakitte yanınızda olacağız. Onun için Kent Lokantası açıyoruz. Onun için Anne Kart dağıtıyoruz. Onun için Yenidoğan Bebek Paketi dağıtıyoruz. Onun için Askıda Fatura ve bu çeşit çalışmalar yapıyoruz. Bakın; Kurban Bayramı yaklaşıyor. Allah kabul etsin. Bayramımız şimdiden mübarek olsun. Tekrar bayramlaşacağız. 5 yıldır, yüz binlerce insanımıza, tahminen de yıl uzunluğu konutuna et girmeyen ailelerimize, sizlerin kurban bağışlarını alarak, pırlanta üzere tesislerde hazırlayıp, temizleyerek, inancımızın bütün kurallarına uygun biçimde keserek, alan elin veren eli görmediği formda, İstanbulluların bağışlarıyla, İstanbul’da gereksinimi olan ailelerin, çocukların, bebelerin boğazından et geçsin diye, bu fakir vakitte, iktisadın krize boğulduğu ortamda bu türlü bir bağ kurduk. Bu türlü hoş olmadı mı? İBB, size ilişkin bir kurum olarak sizin. Her kuruşu sizin, her adımı sizin. Bundan daha emniyetli bir kurum var mı İstanbul’da?”

İlginizi Çekebilir;  Sonsuz Aşkın 20. Yılı: Yalın Stadyum Konseri İçin Son Fırsat

KURBAN BAĞIŞI DAVETİ: “YANIMIZDA OLMAYA VAR MIYIZ?”

“Tekrar bağışlarımızı başlattık. Tekrar size ilişkin olan İstanbul Vakfı üzerinden bağışlarınıza, daha doğrusu kurban kesmeyle ilgili vekaletinize talibiz. Vekaletini verenler, hali vakti yerinde olanlar, kurban kesenler, vekaletini bize verdikleri takdirde, biz, o kesilen kurbanların etlerini kavrulmuş biçimiyle, hatta onun yararlı olan suyunu, her şeyini kıymetlendirerek, İstanbul’un vatandaşlarına ulaştıracağız. Yanımızda olmaya var mıyız? Sizler de İstanbulluların yanında olacaksınız, yüz binlerce beşere et dağıtmaya devam edeceğiz. Bugünlerde birtakım meczuplar çıkar. Kalkmış kelamım ona bir din vazifelisi, kelamım ona bilmem hangi derneğin, ismini de söylemeyeceğim artık, o kurumun içinde âlâ beşerler vardır, ama onun da başkanı olan bir imam, ‘Efendim, Büyükşehir Belediye Başkanı’na, -yani benim yaptığım bu davete- kurbanlarınızı bağışlayıp, kurbanınızı murdar etmeyin’ demiş. Bunlara gülelim. Bunlar az kaldı. Bunların jenerasyonu tükendi, az kaldı artık. Farkında mısınız; prestiji kalmadı bunların. Onu diyenin aklından kuşku ederim. Onu diyeni, elbette Allah’a havale ederim. Öbür bir şey yapmam. Allah ıslah etsin. Fakat şunu söyleyeyim. Senin söylediğin o kelama, bu millet fakat güler. Seni adam yerine bile koymaz. Hakkında dava açıldı. Dava açtım, takip de ediyorum.”

“BAŞKAN İÇME SUYUNU ANLATTIN, İSKİ’Yİ ANLATTIN, YATIRIMLARI ANLATTIN; KURBANA NEREDEN GELDİN!”

“Milletimiz şayet kurbanı bağışlayacaksa… Ki İstanbul’da kurban kesmek nitekim sıkıntı. Büyük kentlerde kurban ibadeti güç. Bunu biliyorsunuz. Daha da ilerisini söyleyeyim. Kesilen kurbanınızdan siz de konutunuzda istiyorsanız, onu da hakkınız, hukukunuz çerçevesinde teslim ediyoruz. Diyeceksin ki; ‘Başkan içme suyunu anlattın, İSKİ’yi anlattın, yatırımları anlattın; kurbana nereden geldin!’ Vallahi bir şey söyleyeyim. Ben, sizin her sıkıntınızla dertlenmek için varım. Kurbanınızı bile hoş kesmek zorundasınız. Ben size yardımcı olacağım. Nasıl Anne Kart yoktu, nasıl Kent Lokantası yoktu; kurban bağışı da yoktu. Evet biz, kurban bağışınızı istiyoruz. Kurbanlarınızın vekaletini bize vermenizi istiyoruz. Zira bizim ortamızda oy hesabı yok. Bizim ortamızda muazzam bir itimat köprüsü var. O inancımız birbirimizden eksik olmasın. Bu türlü hoş bir kenti daha da güzelleştirmek için çok çalışacağız. Köylerini koruyacağız, kollayacağız, geliştireceğiz. Kentimizi, denizimizi, balığımızı, tarihini, tabiatını koruyacağız, kollayacağız, geliştireceğiz. Bütün bunları yaparken, insanını da memnun edeceğiz. Bu hoş kentten, bu hoş ilçemizden İstanbul’a da en hoş bildiriler verilir dedim. Onun için sizlerle birlikte iletilerimi verdim.”

İlginizi Çekebilir;  Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü Hayran Bıraktı

14 KÖYE 14 PARK 

Konuşmaların ardından; İmamoğlu, CHP Parti Meclisi üyeleri Becerikli Yüksel, Berker Esen, Baki aydöner, CHP milletvekili Yunus Emre, Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, Şile Belediye Lideri Kabadayı, Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin, Çekmeköy Belediye Lideri Orhan Çerkez ve İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’nın da iştirakleriyle projenin temelini attı. Proje kapsamında İSKİ; 450.000.000 TL’lik yatırımla, Şile’de, toplam 20.000m3 kapasiteli 4 içme suyu deposu, 1 terfi merkezi inşa edip, bu alanlarda güneş güç santralleri ile içme suyu deposu rehabilitasyonları yapacak. İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı da Şile’nin Yakuplu, Çelebi, Büyükbucaklı, Kadıköy, Hacıköy, Şuayipli, Kurfallı, Karamandere, Satmazlı, Ahmetli, İmrendere, Meşrutiyet, Çayırbaşı ve Kabakoz köylerine 14 yeni park kazandırdı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.