DOLAR 32,4837 0.64%
EURO 34,9517 0.05%
ALTIN 2.407,160,69
BITCOIN 2162162-1.9232%
İstanbul
29°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, üçüncü kez İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu
  • Haberler34
  • Gündem
  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, üçüncü kez İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, üçüncü kez İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu

ABONE OL
18 Mayıs 2024 14:51
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, üçüncü kez İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatta birinci birkaç tanesi açıldı bile. Başka yandan kreşlerle ilgili gayretler var. Yurtlarla ilgili çok kıymetli eforlar var. Anne Kart uygulamasının nasıl olduğunu ve nasıl yapılabileceğine ait genel merkezimize, sizlere, bütün belediye liderlerimizin önemli formda yönelmeleri var” tabirlerini kullandı. Özel’e ziyaretinden ötürü teşekkürlerini sunan İmamoğlu da, “16 milyon beşere en güçlü halde hizmet etmek şuuruyla hareket ediyoruz. Bilhassa son mahallî seçimden sonra, milletimizin bize yüklemiş olduğu sorumlulukları da derinden hissediyor ve buna layık olma konusunda da büyük bir tertip çalışmaları yürütüyoruz. Rutin işlerimizi ortaya koyarken, bir yandan da daha yenilikçi, daha güçlü ve daha pahalı işlere imza atan bir periyodu var etmek ismine, beş yılın, bir evvelki 5 yılla yarışan lakin onun çok daha üzerine çıtayı koyabilen bir anlayışı ortaya koyma gayreti içerisindeyiz” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Özgür Özel, CHP Küme Başkanvekili Ali Becerikli Başarır, CHP Genel Lider Yardımcısı Suat Özçağdaş ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik eşliğinde üçüncü defa tıpkı vazifeye seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, Özel ve beraberindeki heyeti Bakırköy hizmet binasındaki makam odasında ağırladı. İmamoğlu’nu, 31 Mart 2024 lokal seçimlerindeki muvaffakiyetinden ötürü tebrik eden Özel, şunları söyledi:

ÖZEL: İBB BAŞKANLIĞI’NI ÜÇÜNCÜ DEFA VE EN BÜYÜK FARKLA KAZANMANIZDAN ÖTÜRÜ SİZİ TEBRİK EDERİM

“Bütün Türkiye’nin gözünün üzerinde olduğu bir seçimi, İBB Başkanlığı’nı üçüncü sefer ve en büyük farkla kazanmanızdan ötürü sizi tebrik ederim. Beş yıl evvel, birinci evvel daha küçük bir farkla kazanılmış lakin sizin bu başarınız hazmedilemeyip seçimler yenilenmişti. O yenilenen seçimlerde, İstanbul seçmeni ferasetiyle, güzel niyetiyle, hakkaniyetiyle ve adalet hissiyle hareket ederek, size çok büyük bir dayanak vermişlerdi. Ve 5 yıl müddetle, onlara hizmet etme imkânı bulmuştunuz. O 5 yıl, CHP belediyeciliğinin markalaştığı bir beş yıl oldu. Sonunda yapılan seçimlerde, bir evvelki tekrar seçimde adalet hissiyle hareket edenler, hakkınız yendiği için size takviye verenler, bu sefer oy verir mi diye merak edilirken, onun da çok ilerisinde, bu kere çok geniş bir memnuniyetle İstanbullular, sizin misyona devam etmenizi ve İstanbul’a bir 5 yıl daha hizmet etmenizi istediler. Bu vazifesi, bu sorumluluğu size ve grubunuza yüklediler.” 

İlginizi Çekebilir;  Çiğli'de Temizlik Seferberliği Sürüyor

“BUGÜN BİR TELAŞ VAR TÜRKİYE’DE”

Her partiden seçilen meclis üyelerini de kutlayan Özel, “Bu periyot geçen, periyodun tersine, belediye meclis çoğunluğunun da kümemizde olduğu ve bundan sonraki süreçte hizmetleri yaparken daha az engellenebileceğiniz, daha rahat hareket edebileceğiniz bir 5 yıllık süreç olacak. Doğal İstanbul’da, 5 yılda Ekrem İmamoğlu ve grubunun yaptığı belediyecilik, 31 Mart gecesi CHP’nin Türkiye’ye yayılan ve o haritada nüfusun yüzde 65’ine, iktisadın yüzde 80’ine, toplanan verginin yüzde 87’sinin olduğu coğrafyaya hizmet etme imkânını yakalamamızda en değerli göstergelerden bir tanesi. Bugün bir telaş var Türkiye’de. CHP’nin İstanbul’da markalaşan hizmetleri, şu anda bütün Türkiye’ye yayılıyor. Bütün yeni seçilen belediye liderlerimiz, süratle halk lokantaları açmak için yer bakıyorlar. Yeri tutanlar, hazırlıklarını yapıyorlar. Hatta birinci birkaç tanesi açıldı bile. Öbür yandan kreşlerle ilgili gayretler var. Yurtlarla ilgili çok değerli gayretler var. Anne Kart uygulamasının nasıl olduğunu ve nasıl yapılabileceğine ait genel merkezimize, sizlere, bütün belediye liderlerimizin önemli halde yönelmeleri var. Biz doğal bu hususta İstanbul, Ankara başta olmak üzere, geçmiş devir çok başarılı belediyecilik uygulamalarıyla Mersin’de, Antalya’da, Adana’da yapılan işlerin Muğla’da, Aydın’da, İzmir’de uzun müddettir sürdürülen, Eskişehir’de sürdürülen halkçı belediyecilik uygulamalarının artık bir eş güdüm halinde ve bütün Türkiye’de tıpkı görünür yüzle vatandaşlarımıza sunulmasını önemsiyoruz” dedi. 

“ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ İKTİDARA TAŞIMA SORUMLULUĞUMUZ VAR”

“CHP’li belediyelerde eğitim, eşgüdüm ve kontrolün sağlanacağı yeni ve çok güçlü bir yapı hazırlandı” diyen Özel, “Önümüzdeki devirde bütün Türkiye, sizin öncülüğünüzde başlayan vizyoner hizmetlerin, CHP’nin bütün belediyelerine yayıldığını ve eş güdüm halinde yürütüldüğünü görecekler. 31 Mart seçimlerinden evvel şöyle bir sorumluluğunuz vardı: CHP’nin israftan kaçan, hizmete yönelen, herkesi kucaklayan belediyeciliğinin İstanbul’da bir devir daha tescillenmesi gerekiyordu. Fakat bu seferki sorumluluğumuz, CHP’nin bu adil ve kamucu idare anlayışının, ‘Artık buraları bu türlü yönetenler Türkiye’yi de çok düzgün yönetirler’ diyerek yapılacak birinci genel seçimlerde CHP’yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini iktidara taşıma sorumluluğumuz var. Bu manada herkes bize bu gözle bakıyor. Ben sizin, grubunuzun, 90 bin kişilik İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesinin de birebir motivasyonda, tıpkı misyon şuurunda olduğunu görüyoruz. Büyük bir umutla, büyük bir gururla sizleri takip ediyoruz. Yolunuz açık olsun. Bir kere daha tebrik ediyorum. Muvaffakiyetler diliyorum” sözlerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir;  TOD'un İddialı Yeni Dizisi 'Zamanın Kapıları'nın Merakla Beklenen Afişi Yayınlandı

İMAMOĞLU: MİLLETİMİZİN BİZE YÜKLEDİĞİ SORUMLULUKLARI DERİNDEN HİSSEDİYORUZ

Özel ve heyetine ziyaretinden ötürü, kendisi ve 90 bin İBB çalışanı ismine teşekkür eden İmamoğlu da hislerini şu sözlerle lisana getirdi: 

“İBB’nin gündemi hayli ağırdır her vakit. Buna layık olmak ve 16 milyon beşere en güçlü biçimde hizmet etmek şuuruyla hareket ediyoruz. Bilhassa son mahallî seçimden sonra, milletimizin bize yüklemiş olduğu sorumlulukları da derinden hissediyor ve buna layık olma konusunda da büyük bir tertip çalışmaları yürütüyoruz aslında. Rutin işlerimizi ortaya koyarken, bir yandan da daha yenilikçi, daha güçlü ve daha bedelli işlere imza atan bir devri var etmek ismine, beş yılın, bir evvelki 5 yılla yarışan lakin onun çok daha üzerine çıtayı koyabilen bir anlayışı ortaya koyma gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda, sizin de ziyaretiniz ve çok bedelli Küme Başkanvekilimiz, Genel Lider Yardımcımız, Vilayet liderimiz ve milletvekillerimiz nezdinde bize moral verdiniz. Çok teşekkür ederim. Bugün sizleri Bakırköy ana binamızda konuk ettik. Bizim aslında ana yerleşik olarak birkaç noktamız var. Lakin elbette ki en kıymetli noktamız ve en kurumsal noktamız, Saraçhane. Ancak bugün Saraçhane’de farklı bir ses çıkacak, halkımızın farklı bir problemine temas edecek bir buluşma kelam konusu. Onun için sizi bugün Bakırköy’de konuk ettik. Tekrar gelmeniz bize memnunluk verdi. Ayağınıza sağlı. Onur verdiniz.”

MESİR MACUNU SOHBETİ

Özel’in İmamoğlu’na mesir macunu ikram etmesi üzerine, gazeteciler, “Cumhurbaşkanına da götürdüğünüz konuşulmuştu” hatırlatmasında bulundu. Bunun üzerine yine kelam alan Özel, “Sayın Cumhurbaşkanı’na dilediğimiz, uygun niyetle götürdüğümüz ve çalışmalarında başarılı olsun, sıkıntıları çözsün diye verdiğimiz, güç versin diye verdiğimiz macunumuzu Ekrem Başkan’dan esirgeyecek halimiz yok. Ekrem Liderimiz, Fatih Sultan Mehmet’in yetiştiği topraklarda, 478 yıl evvel karılan bu macun, Manisa’da 4 yıl sonra, pandemiden sonra ve geçen sene sarsıntıdan sonra, birinci sefer bu sene saçılmıştı. Biz oradaydık. Ümit ediyorum gelecek sene, Ekrem Liderimizle birlikte merasimlerde oluruz. Hem Büyükşehir Belediye Liderimizin selamlarıyla hem de hastalıklardan uzak tutsun, güç versin, kuvvet versin diye Ekrem Liderimize da getirdik” karşılığını verdi. 

İlginizi Çekebilir;  Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, seçim dönemi vaatlerini "…Ve başlıyoruz" sloganıyla teker teker hayata geçireceğini ifade etmişti

ÖZEL: DONANMAYI 33 YIL HALİÇ’TE ÇÜRÜTENLER YERİNE, DONANMAYI KARADAN YÜRÜTENLERİ ÖRNEK ALMAK LAZIM

“Bir yandan da şunu söyleyelim” diyen, Özel, “Tabii birileri Osmanlı’yı ve bütün mirasını kendilerine kalmış bir miras üzere görüyorlar. Osmanlı’yı, son devrini de çokça sahipleniyorlar. Temel Fatih Sultan Mehmet; tahta geçene kadar 4 yabancı lisanı öğrenmiş, sonra 6 yabancı lisan bilen, mühendisliğe meraklı, dünyanın en güzel mühendislerini getirip de o dünyanın en güçlü toplarını döktüren, fizik çalışan, sürtünme mekaniği çalışan ve 19 yaşında babasının vefat haberi geldiğinde, duasını okuyup, dizüstü çöküp, beyaz atın üstüne atlayıp, ‘Beni seven ardımdan gelsin’ deyip Edirne’ye giden ve 2 sene sonra İstanbul’u fetheden, fethederken de Manisa’da çalıştığı, sürtünmeyi ortadan kaldırmayla ilgili sıkıntıyı Edirne’deki ayçiçek yağlarıyla dökerek, sürtünme katsayısını ortadan kaldıran, gemileri karadan yürüten, yani bilime, fenne değer veren birisi. Ve Osmanlı’da sahiplenilecek şey, yalnızca son periyotta, çöküş periyodunun, gerileme periyodunun padişahlarının birtakım yasakçı uygulamalarını sahiplenmek yerine, Fatih Sultan Mehmet’i sahiplenmek lazım. Dünyada birinci sefer uçma fikrini aklına koyup da Galata Kulesi’nden uçan Hazarfen Ahmet Çelebi’yi görmek lazım. Tarihimizi bu mert, kararlı, bilime fenne değer veren kahramanlarıyla da hatırlamak ve bugünkü yürüyüşümüze onların ışık tutmasını beklemek değerli. Donanmayı 33 yıl Haliç’te çürütenler yerine, Haliç’i zincirle kapatanlara karşı donanmayı karadan yürütenleri örnek almak lazım” formunda konuştu. 

KARGA YUVASINI HAYRANLIKLA GÖZLEMLEDİLER

İmamoğlu ise Özel’in kelamlarına, “Sayın Genel Liderim, Manisa’da şehzadelik yapan Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet, -güzel olan şey- benim de doğduğum kenti de fetheden Fatih Sultan Mehmet 1461’de. Münasebetiyle Fatih Sultan Mehmet, çok ortak hissede. Dayanılmaz bir sultan, padişah. Tarihe inanılmaz iz düşmüş. Manisa’ya da bu türlü hoş bir ikram bırakmış ve yüz yıllardır yaşıyor” katkısını sundu. Özel ve İmamoğlu, makam odasının penceresi önüne yapılmış bir karga yuvasını da hayranlıkla gözlemledi. Özel, İBB anı defterini de imzalayarak, tebrik ziyaretini noktaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.