DOLAR 32,9971 0.3%
EURO 35,4304 0.16%
ALTIN 2.477,310,33
BITCOIN 20173900.29387%
İstanbul
25°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Başkan Büyükakın: Kocaeli’nin en güzel manzaralı kütüphanesi gençlerimize armağan olsun
  • Haberler34
  • Gündem
  • Başkan Büyükakın: Kocaeli’nin en güzel manzaralı kütüphanesi gençlerimize armağan olsun

Başkan Büyükakın: Kocaeli’nin en güzel manzaralı kütüphanesi gençlerimize armağan olsun

ABONE OL
18 Mayıs 2024 18:54
Başkan Büyükakın: Kocaeli’nin en güzel manzaralı kütüphanesi gençlerimize armağan olsun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın arifesinde geleceğin emanetçileri gençlere manalı bir ikram verdi. Büyükşehir, Derince Kütüphanesi’nin akabinde Darıca Kütüphanesi’ni de hizmete aldı. Açılışta konuşan Lider Tahir Büyükakın, “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda eşsiz deniz görüntüsü ve tüm çağdaş donanımıyla inşa ettiğimiz Darıca Kütüphanemiz gençlerimize armağan olsun” dedi.

TÖRENE AĞIR KATILIM

Darıca Millet Bahçesi içi Bayır Sokak’taki adresinde hizmete giren kütüphane için tanıtım programı düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene, AK Parti Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Dilovası Belediye Lideri Ramazan Ömeroğlu, Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, AK Parti Vilayet Lider Vekili Alper Doğan, AK Parti İlçe Liderleri, İlçe Bayan ve Gençlik Kolları Liderleri, STK ve siyasi parti temsilcileri,  Lider Vekili Hasan Soba, Genel Sekreter Yardımcıları  Dr. Hasan Aydınlık, Gökmen Mengüç, Sadık Uysal’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN BIYIK’TAN LİDERE TEŞEKKÜR

Törende birinci konuşmayı Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık yaptı. Lider Bıyık, Darıca Millet Bahçesi içindeki Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen kütüphanenin ehemmiyetine değinerek, “Başkanımız Tahir Büyükakın ve takımına ilçemize ve gençlerimize yönelik bu kıymetli hizmeti için teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

BAŞKAN’DAN GENÇLERE ARMAĞAN

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da açılışa katılanlara yönelik bir selamla konuşması yaptı Kelamlarına, “Kişi odur ki bıraka dünyaya yapıtı, yapıtı olmayanın yerinde yeller eser” dizeleriyle başlayan Lider Büyükakın, “Bütün çabamız bu millete hizmet etmek. Zira biliyoruz ki Rabbimizin isteğini almak için milletin gönlüne girmemiz gerekir. Onun için keyifli bir kent, o kentin memnun insanları için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız da bize daima bu talimatı veriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Kayalar Kimya Paintistanbul & Turkcoat Fuarı'na Hazır!

EŞSİZ DENİZ GÖRÜNTÜSÜNE KARŞI

930 dönümlük Millet Bahçesi içinde gençler için son derece donanımlı bir kütüphane inşa ettiklerini söyleyen Lider Büyükakın, “Bakın burası eşsiz deniz görüntüsüne karşı gençlerimizin fiyatsız olarak çayını kahvesini içebileceği, dersini çalışabileceği, internet imkanının olduğu, Büyükşehir Belediyesi’nin başka kütüphanelerine dijital ağı olan bir kütüphane. Atatürk ve onunla ülkeyi kuranlar ülkelerini en çok sevenlerdir. Biz de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın arifesinde eşsiz deniz görüntüsü ve tüm çağdaş donanımıyla yaptığımız Darıca Kütüphanemizi gençlerimize armağan ediyoruz. Gençlerimiz benden daima ders çalışabilecekleri bir yer istediler işte o yer bu mekandır” dedi. Lider Büyükakın konuşmasını başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatana canlarını veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle anarak tamamladı.

FELSEFEMİZE EN UYGUN HİZMETLERDEN BİRİ

Açılışta son konuşmayı ise Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz yaptı. Darıca Kütüphanesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı üzere son derece manalı bir günün öncesinde gençlere armağan edilmesinin değerine değinerek, “Başkan Büyükakın’a böylesine manalı bir günün arifesinde böylesine hoş bir yapıtı gençlere armağan ettiği için teşekkür ediyorum. Bu  insanı yaşat ki devlet yaşasın ideolojisine en hoş örneklerden biridir” halinde konuştu.

19 MAYIS’I KUTLADI

Kendisinin Samsun Milletvekili olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 saat 08.30’da Samsun’a çıkarak Ulusal Çabayı başlattı. Bu manalı günün arifesinde Kocaeli’nde gençler için çok değerli bir açılışta bulunmanın bu nedenle memnunluğunu yaşıyorum. Bu son derece manalı eser için Lider Büyükakın’a ve takımına teşekkür ederim. Gençlere armağan olsun, bayramımız kutlu olsun” formunda konuştu.

HEP BİRLİKTE AÇILŞI GERÇEKLEŞTİRDİLER

İlginizi Çekebilir;  Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, "Afet Sonrası Muhtarlarla İstişare Toplantısı"nda 51 mahalle muhtarıyla bir araya geldi

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri ve vatandaşların iştirakiyle kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Vatandaşlar ile kütüphaneyi gezen Lider Büyükakın, kitapları inceledi ve içeride ders çalışan öğrencilerle sohbet etti. Gençler de 19 Mayıs üzere manalı bir gününün öncesinde kendilerine bu hoş kütüphaneyi armağan ettiği Lider Büyükakın’a teşekkür etti.

GENÇLERİN AKADEMİK SEYAHATİNE EVSAHİPLİĞİ YAPACAK

Çağın gerekliliklerine uygun ve çağdaş üslupta yapılan kütüphane kentin kültür ve edebiyat hayatına değerli katkı sunacak. Bunun yanı sıra Darıca Kütüphanesi, Büyükşehir Belediyesi’nin başka kütüphaneleri üzere, gençlerin geleceklerine istikamet verdikleri, akademik yolcuklarına mesken sahipliği yapan son derece manalı bir merkez vazifesini yerine getirecek.

ÇAĞDAŞ DONANIMIN KONFORLA BULUŞMASI

180 dönümlük arazi üzerinde projelendirilen ve 300 kişi kapasiteli Darıca Kütüphanesi de Derince Kütüphanesi üzere birebir teknik donanımlara sahip bulunuyor. Çevreci akıllı bina özelliğine sahip olan ve Darıca Millet Bahçesi’nin içinde yer alan kütüphane, okuyuculara çağdaş bir hizmet verebilmek emeliyle; akıllı kütüphane sistemleri, basılı ve elektronik kütüphane koleksiyonuyla donatıldı. Çağdaş mobilyalarla döşenen kütüphane içindeki çok gayeli salon, kafeterya, toplantı salonu ve workshop alanları bulunuyor. 

KÖRFEZ GÖRÜNÜMÜNE KARŞI KİTAP OKUMA KEYFİ

Bunun yanı sıra kütüphanenin üst katı kitapseverlere hizmet verecek. 140 kişilik bu kısım eşsiz Körfez görüntüsüne karşı kitap okuma zevkini vatandaşlara sunacak.

TOPLAM 50 BİN KİTAP

Akıllı kütüphane sistemi yazılımına sahip olan Darıca Kütüphanesi’nde 20 bin kitap ile en az 31 kategoride 30 bin e-kitap bilgi tabanı olmak üzere toplam 50 bin kitap bulunuyor.  Üç adet katalog tarama kiosk sisteminin yer aldığı kütüphanede 15 bilgisayar, tv, 500 adet kitap raf dayanağı, tümleşik kütüphane sistemi yazılımı yer alıyor.

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

Darıca Kütüphanesi’nin en hoş özelliklerinden birini ise Çocuk Kütüphanesi oluşturuyor. Bu alanda 7 bin kitap minik okurlarını bekliyor. Bu alanda dünya çocuk klasiklerinden günümüz edebiyatına kadar çok çeşitli bir yelpazede kitap yer alıyor.

İlginizi Çekebilir;  Enginarlı tatlılar festivale damga vurdu

MUHTEŞEM DENİZ GÖRÜNÜMÜNE KARŞI OKUMA KEYFİ

Öte yandan Darıca Millet Bahçesi’nin 3. Etabı içinde yer alan Darıca Millet Bahçesi birebir vakitte mükemmel deniz görünümü ile göz dolduruyor. Kütüphanenin dış yerinde yer alan süs havuzları ve bu alanda bulunan oturma kümeleri, kitap dostlarının birebir vakitte dış alanda kitap dostluğuna devam etmelerine fırsat sunacak. Bakın burası eşsiz deniz görünümüne karşı gençlerimizin fiyatsız olarak çayını kahvesini içebileceği, dersini çalışabileceği, internet imkanının olduğu, Büyükşehir Belediyesi’nin öbür kütüphanelerine dijital ağı olan bir kütüphane. Atatürk ve onunla ülkeyi inşaa edenler ülkelerini en çok sevenlerdir. Biz de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın arifesinde bu kıymetli eğitim alanını gençlerimize armağan ediyoruz. Gençlerimiz benden daima ders çalışabilecekleri bir yer istediler işte o yer bu mekandır” dedi. Lider Büyükakın konuşmasını başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatana canlarını veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle anarak tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.