DOLAR 32,1938 -0.08%
EURO 34,9989 0.38%
ALTIN 2.424,930,16
BITCOIN 22290302.5429%
İstanbul
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin iş birliğiyle hayata geçen Enerjisa Atatürk İlkokulu Hatay’da açıldı.
  • Haberler34
  • Eğitim
  • Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin iş birliğiyle hayata geçen Enerjisa Atatürk İlkokulu Hatay’da açıldı.

Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin iş birliğiyle hayata geçen Enerjisa Atatürk İlkokulu Hatay’da açıldı.

ABONE OL
23 Nisan 2024 13:12
Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin iş birliğiyle hayata geçen Enerjisa Atatürk İlkokulu Hatay’da açıldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 vilayetimizi direkt etkileyen zelzelelerin yaralarını sarmak için birinci günden bu yana ağır çalışmalar gerçekleştiren Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin bölgeye yönelik dayanakları sürüyor.

Afet bölgesindeki en ağır öğrenci nüfusuna sahip Hatay’da eğitimin aksamaması için 2023 yılında “Hatay’a 3 Ayda 3 Okul” kelamıyla yola çıkan ve planladığı üzere okulları rekor müddette eğitime kazandıran Sabancı Vakfı, Enerjisa Enerji’nin yabancı hissedarı olan E.ON’un katkılarıyla, Hatay’ın Hassa ilçesindeki Enerjisa Atatürk İlkokulu’nu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda öğrenci ve öğretmenlere armağan etti. 

Depremden en ağır hasarı alan ve bölgedeki en ağır öğrenci nüfusuna sahip olan illerden Hatay’da Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji çalışmalarını sürat kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda, Enerjisa Enerji’nin yabancı hissedarı E.ON’un katkılarıyla Hatay’ın Hassa ilçesinde inşa edilen Enerjisa Atatürk İlkokulu’nun açılışı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda coşkuyla kutlandı. Çocuklara yönelik aktivitelerin düzenlendiği açılış merasiminde renkli manzaralar yaşandı. Merasime; Hassa Kaymakamı Osman Acar, Hassa İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Sait SancaktarSabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Oğuzhan Özsürekçi, Enerjisa Güç CFO’su Dr. Philipp Ulbrich, E.ON Vakfı Genel Müdürü Dr. Stephan Muschick ile öğrenci ve öğretmenler katıldı. 

“Hatay’a 3 Ayda 3 Okul” Kelamıyla Yola Çıkan Sabancı Vakfı’nın
  Sabancı Topluluğu Şirketleriyle Birlikte Hatay’daki Eğitim Seferberliği Sürüyor

Çocukların ve öğretmenlerin okul ortamında buluşması, eğitimin kaldığı yerden devam etmesi için şimdiye kadar Sabancı Topluluğu Şirketleri ve Sabancı Vakfı Hatay’da 3 okul açılışı gerçekleştirmişti. “Hatay’a 3 Ayda 3 Okul” kelamıyla yola çıkan Sabancı Vakfı, Reyhanlı ilçesinde üretimine zelzeleden evvel başlanan Enerjisa Hatay Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tamamlayarak 23 Nisan 2023’te eğitime kazandırdı. Yapısal çelikten inşa edilen Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki Sabancı Lassa Ortaokulu 19 Mayıs’ta ve Arsuz’daki Sabancı Arsuz Ortaokulu da 21 Haziran’da tamamlanarak 2023-2024 eğitim-öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlerle buluştu. 

İlginizi Çekebilir;  UAEA'nın Avrupa Bölgesi'ndeki ilk "Destek İş Birliği Merkezi" EÜ'de açıldı

Deprem bölgesinde eğitim-öğretimin aksamaması için imkânlarını seferber ettiklerini söz eden  Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Toplumsal problemlerin tahlilinde eğitimin öncelikli alan olduğunu biliyoruz ve 50. yaşına giren Vakfımızın kuruluşundan bu yana çalışmalarımızı bu kapsamda gerçekleştiriyoruz. Ülkemizi derinden sarsan büyük zelzelelerin akabinde, öğrencilerin ve öğretmenlerin okul ortamında bir ortada olması, inançlı bir formda eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesi önceliklerimiz ortasında yer alıyordu. Bu emel doğrultusunda, sarsıntının birinci şokunu atlattıktan sonra kesintisiz eğitim için ‘Hatay’a 3 Ayda 3 Okul’ kelamıyla yola çıktık.  Ne memnun ki Enerjisa Hatay Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Sabancı Lassa Ortaokulu ve Sabancı Arsuz Ortaokulu’nu rekor bir müddette tamamladık. Geçtiğimiz yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı üzere bizim için manası büyük olan bu tarihte birinci okulumuzun açılışı için heyecan duyarken, ortadan geçen bir yılda dördüncü okulumuzu öğrenci ve öğretmenlerle buluşturmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Enerjisa Atatürk İlkokulu’nu Enerjisa Enerji ve yabancı hissedarı E.ON’un bağışlarıyla hayata geçirdik. İş birliği yapmanın tesirini deneyim etmiş bir kurum olarak nitelikli eğitim için farklı paydaşlarla güçlerimizi birleştirmeye ve var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.  

Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Philipp Ulbrich, “Bugün temsil etmekten onur duyduğum E.ON kümesi ve 70.000 çalışanı ismine buradayım. Sarsıntı sonrası yalnızca birkaç gün içinde çalışanlarımızın ve şirketimiz tarafından 1 milyon Euro’dan fazla para toplandı ve bu okulun Hassa’da inşa edilmesine karar verildi. Bağışların burada bu kadar etkilenen insanlara nitekim yardım edecek bir şeye dönüştürüldüğünü görmenin ne kadar hoş bir his olduğunu hayal edebilirsiniz. Hasebiyle benim bugün burada bulunmam, hem E.ON hem de Enerjisa olarak sarsıntı sonrasını düzgünleştirme ve lokal halkla dayanışma içinde olma konusundaki kararlılığımızı tabir ediyor. Enerjisa Enerji ve E.ON’un Türkiye’deki işbirliği, sürdürülebilir ekonomik refah için hayati bir planın örneğini teşkil ediyor ve bugün önümüzde duran yapı, ortak gayretlerimizin ve omuzladığımız sorumlulukların bir delili olarak duruyor. Son olarak, Sabancı ve E.ON ile birlikte, gelecek kuşaklara daha müreffeh bir dünya bırakılmasında ve sürdürülebilir bir geleceğin yeşermesinde kıymetli bir rol oynamaya olan sarsılmaz kararlılığımızı yinelemek istiyorum” biçiminde konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Yunanistan Savunma Bakanı: Türkiye’ye S-400 verilmesinin amacı NATO’yu bölmek

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Oğuzhan Özsürekci,”6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen sarsıntılardan etkilenen 11 ilin başta Hatay olmak üzere 5’i, Enerjisa Dağıtım Şirketlerimizden Toroslar EDAŞ’ın sorumluluk bölgesinde. Biz de hem kaybettiğimiz çalışma arkadaşlarımız hem de hasar gören şebeke unsurlarımızla depremzede bir şirketiz. Sarsıntının akut devirlerinden itibaren büyük bir gayret vererek hem kendi yaralarımızı sardık hem de ana iş kolumuz olan elektrik dağıtım altyapısını sarsıntının 1’inci yıldönümü itibariyle 1,9 milyar lira yatırımla zelzele öncesi şebeke kapasitesine getirdik. Bu kapsamda çalışmalarımızı da tüm süratiyle sürdürüyoruz. Kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti için çalışmalarımız sürerken, bölgenin kalkınması için elektrik altyapısı kadar değerli olan eğitim muhtaçlığının giderilmesine de katkı sağlıyoruz. ‘Hatay’da 3 ayda 3 okul’ kelamını hayata geçirdikten sonra hissedarımız E.ON’un bağışlarıyla bölgedeki 4. okulumuz olan Enerjisa Atatürk İlkokulu’nu açmanın gururunu ve memnunluğunu yaşıyoruz. Daha âlâ bir gelecek için elektrik dağıtım dalına örnek olmaya devam ederken, sarsıntı bölgesinin gereksinimlerini karşılamayı da sürdürüyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.