DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21669440.24636%
İstanbul
26°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi EGEHAYMER kalitesini bir kez daha tescilledi
  • Haberler34
  • Eğitim
  • Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi EGEHAYMER kalitesini bir kez daha tescilledi

Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi EGEHAYMER kalitesini bir kez daha tescilledi

ABONE OL
22 Nisan 2024 14:36
Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi EGEHAYMER kalitesini bir kez daha tescilledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEHAYMER), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yapılan kontroller sonucunda hâlihazırda sahip olduğu TSE-ISO-EN 9001 Kalite İdare Sistemi Evrakının mühletini dört yıl daha uzatmaya hak kazandı.

EGEHAYMER Müdürü Prof. Dr. Murat Olukman ve merkez idaresini makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesinde kalite ve akreditasyon süreçlerinin bir kültür haline geldiğini vurguladı. Merkez idaresi, yenilenen kalite evrakını Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a takdim etti.

Ege Üniversitesinde akredite ünite ve laboratuvar sayısının her geçen gün arttığını lisana getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Yükseköğretim Kalite Heyeti (YÖKAK) tarafından tam akreditasyon alan ülkemizdeki birinci üniversiteyiz. Araştırma üniversitesi olmanın şuuruyla kalite ve akreditasyonu bir kültür haline getirdik. EGEHAYMER, ülkemizdeki tüm laboratuvar hayvanları uygulama ve araştırma merkezleri ortasında TS EN ISO 9001:2015 Kalite İdaresi Sistem Standardı Dokümanını alan birinci merkez olma özelliği taşıyor. Merkezimiz, kalite faaliyetlerini sürdürerek evrakın geçerlilik mühletini 4 yıl daha uzatmaya hak kazandı. Kalite odaklı yaklaşımlarımızı memleketler arası standartlara uygun bir formda yükselten EGEHAYMER takımımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Araştırmacılarımız belgeyi yayınlarında kullanabilecek”

EGEHAYMER Müdürü Prof. Dr. Murat Olukman, “Bir kuruluşun muvaffakiyet performansındaki temel faktör hizmetlerinin kalitesidir. Dünyada araştırmacıların kalite açısından beklentilerinin giderek daha yüksek olma eğilimi yaygınlaşmaktadır. Bu görüşle birlikte, performansa, yoğunluğa ve maliyete bağlı olmaksızın etik kurallar çerçevesinde sürdürebilir kalite idaresi, muvaffakiyetin en kıymetli ve temel basamaklarından birini oluşturmaktadır. Rektör hocamızın takviyesi ile deney hayvanı çalışmalarında gerek ulusal gerek memleketler arası araştırmalarda tercih sebebi olmak, düzenlenecek kurs ve kongrelere konut sahipliği yapmak öncelikli amaçlarımız ortasında yer almaktadır. Bu bağlamda merkezimiz 2021 yılından bu vakte kadar ‘sürdürülebilir kalite anlayışı’ ile Türk Standartları Enstitüsü tarafından TS EN ISO 9001 standardı kapsamında belgelendirilmiştir. Üniversitemizin stratejik gaye ve amaçlarını dikkate alarak deney hayvanı çalışmalarında ulusal ve milletlerarası alanda rekabet etmek öncelikli gayelerimiz ortasındadır. Merkezimizde araştırma yapan tüm araştırmacılar, bu belgeyi ulusal ve milletlerarası yayınlarında kullanabilecekler. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a TS EN ISO 9001:2015 Kalite Evrakını almamızda verdiği takviye için bir defa daha teşekkür ederiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Joe Biden 6 aylık hedeflerini açıkladı. Senato buz gibi...

Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO)

Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu, ulusal standart kuruluşlarının dünya çapında bir federasyonu pozisyonunda yer alıyor. Bu federasyonun memleketler arası platformda kullanılmak üzere sunduğu; var olan tüm idare sistemlerinin temelini oluşturan ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından kapsama alınan “TS EN ISO 9001:2015 Kalite İdaresi Sistem Standardı” 1987 yılında yayımlandığı tarihten itibaren en fazla ilgiyi ve uygulama alanını bulan standart belgeyi oluşturuyor. Bu standart; kuruluşta kalite anlayışının gelişimini, kârın, verimliliğin ve pazar hissesinin artmasını, aktif bir idaresi, maliyetin azalmasını, çalışanların tatminini, kuruluş içi bağlantıda güzelleşmeyi,  tüm faaliyetlerde geniş izleme ve denetimi, iadelerin azalmasını, araştırmacı şikayetinin azalmasını, memnuniyetin artmasını, ulusal ve memleketler arası seviyede uygulanabilirliği sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.